Новости

Закупівельні ціни стабілізувалися у другий половині червня - АВМ

Закупівельні ціни стабілізувалися у другий половині червня - АВМ
Закупівельні ціни стабілізувалися у другий половині червня, оскільки виробництво та переробка молока-сировини дійшли балансу. На ринку навіть існують передумови до появи дефіциту молока в найближчий перспективі, що може вплинути на подальше зростання закупівельних цін, - повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 20 червня склала 13,69 грн/кг без ПДВ, що на 4 коп. менше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 13,20 до 14,20 грн/кг без ПДВ. Верхня межа цінового діапазону не змінилась, а нижня межа знизилась на 20 коп. за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 13,69 грн/кг без ПДВ (-4 коп.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,20 до 14,20 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу другої половини травня, нижня межа цінового діапазону скоротилася на 20 коп., а верхня межа не змінилася.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 12,95 грн/кг без ПДВ, що на 10 коп. менше порівняно до ціни в другій половини травня. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,65 грн/кг, а максимальна ціна - 13,20 грн/кг. За останній місяць ціновий діапазон не змінився.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,44 грн/кг без ПДВ, що на 6 коп. менше ніж місяць тому. Закупівельні ціни не змінилися порівняно до результатів моніторингу на початку червня.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що закупівельні ціни в Україні стабілізувалися в другій половині червня, оскільки виробництво молока-сировини та його переробка увійшли у баланс. Надлишки молока зникли з ринку. Головним чинником цінової стабілізації є активізація експортної діяльності українських молочних компаній.

Молокопереробні підприємства використовують сировину не тільки для закриття потреб внутрішнього ринку, але й для виробництва біржових товарів для поставок на зовнішні ринки. В Україні покращилася рентабельність виробництва біржових товарів через ріст цін на вершкове масло, сири або сухі молочні продукти на світовому ринку протягом кількох сесій GDT в травні, а також внаслідок девальвації гривні.

На ринку існують умови щодо підвищення цін на молоко-сировину наприкінці першої декади липня. За попередніми оцінками АВМ, в Україні очікується скорочення виробництва молока-сировини на 2% в 2024 році. Ймовірно, що в другій половині поточного року молокопереробні підприємства можуть відчути нестачу сировини для закриття потреб у молочному жиру.

Стримувати подальше укріплення цін може лише обмеження обсягів переробки молока на заводах через погіршення енергетичної кризи в Україні внаслідок російських ракетних і авіаударів. В періоди тривалих відключень електроенергії не вистачає потужності дизельних генераторів для живлення холодильного обладнання, необхідного для збереження готової продукції. Через це підприємства можуть утриматися від нарощування обсягів переробки молока.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация