Зокрема, отримання податкових пільг для аграріїв з територій активних бойових дій, де працюють реєстри. Вони автоматично звільняються від сплати податків на сільськогосподарські землі. Також працює 30% знижка на перевезення залізницею експортної сільгосппродукції з прифронтових територій.
Крім того, Урядом затверджені програми допомоги аграріям, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях - вони можуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар, на контрольованій території - 4 тисячі гривень. Допомога фермерам, що утримують від 3 до 100 корів, передбачає виплату 7 тисяч гривень на одну голову та по 2 тисячі для тих, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.
"Сьогодні для фермерів, які працюють у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні, зокрема на Харківщині, дуже необхідне збільшення фінансової допомоги. Мінагрополітики зараз активно працює над тим, щоб розширити програми підтримки аграріїв у прифронтових регіонах. Ми звернулися до міжнародних партнерів - Світового банку, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) щодо надання додаткової допомоги сільгоспвиробникам, які обробляють землі і вирощують врожаї на територіях бойових дій", - зазначив Тарас Висоцький.
Учасники зустрічі домовилися спільно звернутися до міжнародних партнерів щодо підтримки аграріїв та далі працювати над розвитком відповідних програм для фермерів з прифронтових територій.
Еще нет отзывов. Будьте первым!