За його словами, задля безпечної діяльності аграріїв прийняли декілька рішень щодо мобілізації:
"Перше - це автоматично пролонговані існуючі бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге - подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових", - зазначив Висоцький.
Загальна норма бронювання, за словами урядовця, до 50%, але по певних професіях можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.
Він додав, що на певних напрямах кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, тому що велика частина працівників мобілізувалася. Найбільш потрібні, на його думку, і в агро секторі, і в Збройних силах - це інженерні професії: трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.
Минулого року через нестачу робітників (трактористів, комбайнерів) на Одещині працівникам агросфери також надавали бронь від мобілізації. В ОВА запрошували всіх охочих працювати навчатись потрібним спеціальностям за допомогою Центрів зайнятості.
Кабінет міністрів вніс зміни до постанови №76, згідно з якими працівники підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики зможуть бронювати до 100% працівників. Також запроваджується бронювання через портал "Дія".
Крім того, для критичних підприємств збільшили термін бронювання від 6 місяців до 12 місяців і дозволили бронювати військовозобов‘язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями незалежно від віку та військового звання.
Еще нет отзывов. Будьте первым!