Новости

Розвиток меліорації, рибальства та аквакультури впливають на підтримку продовольчої безпеки - Мінагро

Розвиток меліорації, рибальства та аквакультури впливають на підтримку продовольчої безпеки - Мінагро
Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року передбачає розвиток іригаційного комплексу, рибальства та аквакультури, розвитку біоенергетики. Наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час презентації Стратегії.

"Управління меліоративними мережами передбачає прийняття низки законів та підзаконних актів, а також затвердження дострокового плану розвитку іригаційного комплексу. Цей план включений до Стратегії розвитку агросектору і передбачає, в першу чергу, проведення інвентаризації земель, економічну оцінку роботи меліоративних мереж, енергетичний аудит, ремонт, реконструкцію та будівництво мереж. На все це потрібно фінансування і Міністерство для цього працює з міжнародними партнерами, державними і недержавними організаціями для залучення фінансування і технічної допомоги", - підкреслив Віталій Головня.

Окремим блоком у Стратегії розвитку агросектору йдеться про розвиток рибальства та аквакультури. Ці два напрями рослинництва і тваринництва забезпечують продовольчу безпеку в країні.

"В даному секторі є низка викликів - це виснаження природних ресурсів, недостатній рівень їх штучного та природного відтворення, зниження біорізноманіття, зменшення національного виробництва рибної продукції. Основними завданнями є, перш за все, розвиток міжнародної співпраці та міжнародної допомоги", - наголосив Віталій Головня.

Він відзначив, що розвиток аквакультури - важливий напрямок роботи. На сьогодні в світі аквакультура займає біля 52% , в Україні цей показник поки на рівні 27%. Окрім того, особливу увагу приділено розвитку і забезпеченню сталого і ощадливого використання водних ресурсів, розвитку державного управління в сфері рибного господарства, забезпеченні розвитку регіональних програм, а також боротьба з непідзвітним, неврегульованим та незаконним рибальством.

Важливим напрямком Стратегії є розвиток біоенергетики. Агросектор є основним постачальником сировини для виробництва біоенергетики.

"За попередніми оцінками, якщо використовувати близько 35% стебел кукурудзи і пшениці, близько 16% відходів тваринництва та 80% продукції харчової промисловості, то до 2030 року в Україні можливий запуск 200 заводів, які будуть виробляти майже 1 млрд кубів біометану.", - наголосив Віталій Головня.

Він також відзначив, що біоенергетика - один з ключових напрямів, які знижують викиди СО2, йдеться в повідомленні Мінагро.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация