Так, на філії "Хмільник" (Вінницька область), де загальна сума інвестицій складатиме $3,9 млн, побудують другу чергу елеватора, впровадивши нове транспортне обладнання та побудувавши чотири оперативні ємності.
Плюс встановлення 2 потужних зерносушарок STRAHL, які дозволять збільшити потужності сушіння до 2 200 тонн на добу (з нуля) і почати залучати до співпраці сільгоспвиробників. Раніше ця філія обслуговувала потреби винятково власного агровиробництва "НІБУЛОНу".
Інвестиції в першу чергу модернізації ТОВ "АК „Врадіївський“ (Миколаївська область) складуть $800 тис. Будуть вдвічі збільшені потужності та змінена схема з приймання та відвантаження, що дасть змогу працювати з декількома культурами одночасно і скоротить час очікування як від наших сільгоспвиробників, так і від партнерів.
Друге дихання отримає і „Колосівський елеватор“ (Миколаївська область), на реконструкцію першої черги якого компанія виділяє $265 тис. У фокусі -збільшення продуктивності із приймання та відвантаження збіжжя вдвічі.
Перевантажувальний термінал у Миколаєві отримає інвестиції у $720 тис. для побудови нової галереї, яка дасть змогу приймати вантажі з водного транспорту та перевантажувати на залізничний із подальшим слідуванням до філії „Бессарабська“. В умовах блокування Миколаївського портового вузла це дасть змогу зменшити логістичні витрати на шляху прямування до портів Ізмаїла.
"Елеваторний напрям - це серце агробізнесу, від налагодженої роботи якого залежить подальша доля зерна, яке рушає на експорт, - коментує Валерій Реуцой, директор елеваторного напряму "НІБУЛОНу". - Саме доброчесне та прозоре партнерство дає результат: обсяги зростають. Маємо інвестувати в модернізацію, прогресувати, піднімаючи рівень послуг, аби всі процеси працювали злагоджено, оптимально по часу і зусиллям".
У планах департаменту автоматизувати всі елеватори, обладнати їх датчиками, які фіксуватимуть ресурс напрацювання обладнання та автоматично передаватимуть ці дані в єдиний диспетчерський центр.
Як результат, очікується підвищення ефективності роботи елеваторного напряму за рахунок оптимізації та автоматизації, зменшити собівартість послуг завдяки раціональному використанню ресурсів.
За даними компанії, цьогоріч 22 елеватори "НІБУЛОНу" будуть об‘єднані в 6 груп:
Миколаївська (найбільша група, у яку ввійшли Перевантажувальний термінал, "Колосівський елеватор", АК "Врадіївський", філії "Новоодеська" та "Вознесенська")
Кременчуцька (філії "Кременчуцька", "Глобинська", "Градизьк")
Полтавська (філії "Ромодан", "Решетилівська", "Скороходівська", "Мар‘янівська")
Черкаська (філії "Золотоніська", "Переяславська", "Вітове")
Західна (наразі об‘єднує філії "Тетерів", "Смотрич", "Денихівська", згодом до цієї групи приєднається "Хмільник" - після розширення ємностей та встановлення сушарки, що заплановані на осінь 2024 року)
Запоріжжя-Дніпро (філії "Тернівська", "Хортиця", "Зеленодольська").
Єдина філія, яка продовжить працювати самостійно, - "Бессарабська", оскільки розташована на великій відстані від всіх інших груп елеваторів та орієнтована на перевалку зерна, а не накопичення і доробку.
За даними компанії, вона має 27 перевантажувальних терміналів та зерносховищ по всій Україні, включаючи 6 окупованих підприємств.
Ємність зберігання - 2,04 млн тонн.
В Україні наразі працює понад 1600 зерносховищ із загальною потужністю зберігання понад 50 млн тонн.
Еще нет отзывов. Будьте первым!