Місто було засноване краківським каштеляном, згодом польним коронним гетьманом Анджеєм Потоцьким з відомого роду польських магнатів, і назване Станіславів (пол. Stanislaw) на честь батька. Місто було засноване як фортеця для захисту від набігів кримських татар.
Івано-Франківськ - це економічний і культурний центр Прикарпаття, одне з найбільших міст Галичини.
В Івано-Франківську розташована єдина в Європі Ратуша, що має шлемовідний купол. Вона побудована в стилі функціоналізм і є єдиною світською спорудою в Україні, що має позолочений купол. До речі, в Івано-Франківську є єдиний в Україні справжній пам‘ятник яйцю.
День радіо. Статистика показує що, наприклад, в США 73% людей в авто слухають радіо, на кухні слухачів не менше - 46%, у 23% населення країни радіо встановлено у ванній кімнаті.
Перші досліди в галузі радіозв‘язку провів американець Малон Лумис в 1868 році. Зв‘язок встановлювалася за допомогою двох електропроводів, піднятих над землею на повітряних зміях. Перший провід служив антеною радіопередавача, а другий - антеною радіоприймача. Лумісу в присутності членів Конгресу США вдалося передати сигнал на відстань 18 миль.
З 1945 року День радіо відзначається щорічно 7 травня і вважається святом працівників всіх галузей зв‘язку, радіоаматорів і радіожурналістів.
У цей день 1895 російський фізик Олександр Степанович Попов здійснив перший сеанс радіозв‘язку і продемонстрував світові перший радіоприймач.
Вперше ця дата була урочисто відзначена в СРСР у травні 1925 року. Це був тридцятирічний ювілей радіо. Попередні круглі дати пройшли непоміченими. Це можна пояснити складністю політичної обстановки тих років. Двадцятиріччя радіо збіглося з розпалом першої світової війни, під час двадцятип‘ятиріччя в країні йшла громадянська війна.
Півстолітній ювілей радіо співпав за часом з переможним завершенням війни з фашистською Німеччиною. 2 травня 1945 вийшла Постанова Ради Народних Комісарів СРСР про святкування п‘ятдесятиріччя від дня винаходу радіо А. С. Поповим. З огляду на роль радіо в культурному та політичному житті суспільства і в обороні країни, уряд вирішив встановити 7 травня щорічний „День радіо".
Нагадаємо, що Всесвітній День радіо - 13 лютого, Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення у березні, а День працівників радіо, телебачення та зв‘язку України 16 листопада.
На цей момент радіозв‘язок пройшла величезний шлях в своєму розвитку, і сьогодні технології зв‘язку є невід‘ємною частиною нашого повсякденного життя.
Самий комічний жарт на радіо бул зафіксован 1 квітня 1976 року в Англії. На радіо астроном ведучий на ім‘я Патрік Мур передав повідомлення мовляв, сьогодні вранці о 9:47 Плутон буде знаходитися позаду Венери, в результаті чого на всій нашій планеті має знизитися тяжіння. Так само він рекомендував всім стрибати, щоб відчути всю красу космонавтів. Яке здивування було у працівників радіо, коли їм почали дзвонити і говорити, що вони відчули невагомість, а одна жінка стверджувала про польоти над диваном в її кімнаті.
Календар важливих подій 7 травня
1104 рік - хрестоносці зазнають поразки в битві під Гарраном
1253 рік - з Константинополя до Каракорума вирушає французьке посольство на чолі з ченцем-францисканцем Гійомом де Рубруком
1663 рік - в центрі Лондона відкривається Королівський театр
1785 рік - француз Жан-П‘єр Франсуа Бланшар разом з американцем Джоном Джеффрісом уперше у світі перетинають Ла-Манш на повітряній кулі
1824 рік - у Відні відбувається прем‘єра Дев‘ятої симфонії Людвіга ван Бетховена
1832 рік - Греція проголошує незалежність
1861 рік - штат Теннессі ухвалює рішення про відокремлення від США
1887 рік - американець Томас Стівенс завершує першу навколосвітню подорож на велосипеді
1915 рік - німецька субмарина "U-20" торпедувала англійський пасажирський лайнер "Лузітанія", гине 1198 пасажирів
1927 рік - засновують бразильську авіакомпанію VARIG - найбільшу нині в Латинській Америці
1945 рік - о 2 год. 41 хв в Реймсі, в штаб-квартирі генерала Дуайта Ейзенгауера підписують акт про безумовну капітуляцію Німеччини
1946 рік - в Токіо засновують компанію "Токіо цусін когьо" ("Токійська компанія телезв‘язку"), згодом - "Sony"
1956 рік - міністр охорони здоров‘я Великої Британії відмовляється почати кампанію боротьби з палінням, заявивши, що він не певен в його шкоді
1995 рік - Національний банк України випускає монету вартістю 200 тисяч карбованців
2008 рік - об 11.00 у Чорному морі стається землетрус силою 3 бали за шкалою Ріхтера;
2016 рік - у Полтаві відкривають перший у світі повноцінний пам‘ятник гетьману Івану Мазепі
Еще нет отзывов. Будьте первым!