Частка населення, що стикається з проблемою тяжкої відсутності продовольчої безпеки, залишається стабільно високою протягом чотирьох років поспіль і становить майже 22 відсотки від охопленої оцінкою чисельності населення, що суттєво перевищує рівні, що спостерігалися до пандемії COVID-19.
Від продовольчих криз страждають насамперед жінки та діти: у 32 країнах понад 36 мільйонів дітей віком до 5 років відчувають гостру недостатність харчування. У 2023 році показники гострої недостатності харчування погіршилися, особливо серед населення, переміщеного через конфлікти та стихійні лиха.
Глобальна мережа боротьби з продовольчими кризами наполегливо закликає втілити в життя орієнтований на перетворення підхід, що передбачає поряд з наданням масштабної надзвичайної допомоги заходи щодо зміцнення миру та запобігання конфліктам та заходам у сфері розвитку, з тим щоб розірвати порочне коло гострого голоду, рівень якого залишається неприйнятним. високим.
"Ми зобов‘язані невідкладно відреагувати на цю кризу. Важливо врахувати дані, що представлені в доповіді, в ході перетворення продовольчих систем і боротьби з першопричинами неповноцінного харчування та відсутності продовольчої безпеки", - зазначив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Починаючи з 2016 року представлений у ГДПК аналіз систематично включає 36 країн, що говорить про багаторічні періоди гострого голоду в цих країнах, на які нині припадає 80 відсотків світового населення, яке страждає на голод.
Крім того, у 39 країнах та територіях загальна чисельність населення, яке страждає від важкої відсутності продовольчої безпеки на рівні стадії 4 за ККС/ГС (голод надзвичайного рівня), зросла на 1 мільйон осіб, при цьому найбільша частка зростання припала на Судан.
У 2023 році з важкою відсутністю продовольчої безпеки на рівні стадії 5 по ККС/ГС (катастрофічний голод) та загрозою голодної смерті зіткнулися більш ніж 705 тис. осіб - це найвищий показник з початку видання ГДПК, що вчетверо перевищує значення 2016 року. Від загальної чисельності населення, що наражається на реальну загрозу голоду, 80 відсотків припадає на сектор Газа, що залишилися - на Південний Судан, Буркіна-Фасо, Сомалі та Малі.
Згідно з представленими в ДДПК прогнозами на 2024 рік, до липня 2024 року в ситуації катастрофічного голоду (стадія 5 по ККС/ГС) перебуватиме близько 1,1 мільйона осіб у секторі Газа та 79 тис. жителів Південного Судану, внаслідок чого сукупна чисельність населення, який живе в таких умовах, досягне майже 1,3 мільйона осіб.
Ескалація конфліктів та загрози безпеці, наслідки економічних потрясінь та екстремальних метеорологічних явищ залишаються ключовими факторами важкої відсутності продовольчої безпеки. Комплекс цих взаємопов‘язаних чинників посилює нестабільність продовольчих систем, маргіналізацію сільського населення та наслідки неефективного керівництва та нерівності та веде до масового вимушеного переміщення населення у всьому світі. Відсутність продовольчої безпеки значно ускладнює захист переміщеного населення.
Конфлікти залишалися головним чинником, через який із важкою відсутністю продовольчої безпеки стикалися майже 135 мільйонів людей у 20 країнах, або майже половина порушеного цією проблемою населення світу. Найбільш суттєве погіршення ситуації внаслідок конфлікту спостерігається в Судані: порівняно з 2022 роком чисельність населення, яке стикається з високими рівнями тяжкої відсутності продовольчої безпеки, зросла на 8,6 мільйона осіб.
Екстремальні метеорологічні явища були провідною причиною в 18 країнах, де сукупна чисельність населення, схильного до високих рівнів важкої відсутності продовольчої безпеки, перевищила 77 мільйонів осіб порівняно з 12 країнами та 57 мільйонами осіб у 2022 році. 2023 рік, що розглядається в доповіді, став найжаркішим за всю історію спостережень і приніс численні кліматичні потрясіння, включаючи потужні повені, урагани, посухи, природні пожежі, навали шкідників і спалахи хвороб.
Економічні потрясіння стали ключовим фактором, внаслідок якого 75 мільйонів людей у 21 країні зіткнулися з високими рівнями тяжкої відсутності продовольчої безпеки, зумовленими залежністю від імпорту продуктів, згідно з останнім випуском Глобальної доповіді про продовольчі кризи (ДДПК).
Еще нет отзывов. Будьте первым!