В повідомленні відомства з посиланням на заступника міністра Міхала Колодзейчака зазначено, що за зерно, продане з 11 березня по 31 травня, фермер отримає виплату 300 злотих/тонна, а за зерно, продане з 1 січня по 10 березня - 200 зл/тонна.
Міністр сільського господарства та розвитку села Чеслав Сєкерський 4 квітня зустрівся з представниками Польської асоціації виробників зернових культур на чолі з президентом правління Пшемиславом Бохатом.
Увагу зосередили на трьох основних проблемах: питання транзиту українського зерна через територію Польщі, питання щодо зернового терміналу на Балтійському морі та вимогу включення виробників кукурудзи до положення про підтримку виробників зерна.
Однією з пропозицій була зміна дату реалізації зерна, на яке поширюється дотація, таким чином, щоб вони поширювалися і на аграріїв, які продавали зерно до 1 січня 2024 року. Представники зернового сектору звернули увагу на необхідність закупівлі Європейським Союзом надлишків зерна для відправки його в Африку.
Глава Мінагрополітики нагадав, що вже подав до Ради міністрів сільського господарства ЄС пропозицію вилучити надлишки зерна Євросоюзом і направити його в потребуючі країни.
Міністр підкреслив, що наразі триває реалізація дотацій на кукурудзу. Понад 161 000 фермерів уже отримали загалом майже 675 мільйонів злотих з цього приводу.
Міністр сільського господарства та розвитку села Чеслав Сєкерський продовжує діалог із протестуючими представниками фермерів.
Глава Мінагрополітики кілька разів протягом 4 квітня зустрічався з фермерами, які займають будівлю.
Міністр Сєкерський ще раз представив стан реалізації узгоджених з фермерами-протестувальниками вимог.
Після цілоденних переговорів більшість мітингувальників покинули будівлю Мінагрополітики. У будівлі залишилося лише двоє: голова NSZZ RI Solidarność Томаш Обшанський та колишній голова NSZZ RI Solidarność і колишній міністр сільського господарства Габріель Яновський. Це свідчить про те, що представники NSZZ RI Solidarność мають політичні мотиви для продовження протесту.
Міністр сільського господарства та розвитку села Чеслав Секерський підкреслив, що переговори були складними, але вони, ймовірно, сприяли кращому розумінню протестувальниками складних проблем польського сільського господарства.
За словами Сєкерського, деякі питання, які підняли фермери, знаходяться в компетенції Єврокомісії. Тому положення щодо змін Green Deal мають бути включені до основних документів Європейського Союзу, щоб вони набули чинності.
Розмови міністра Чеслава Сєкерського на форумах ЄС, а особливо прямі переговори між прем‘єр-міністром Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн прискорили зміну підходу Європейської комісії до спрощення та обмеження вимог Green Deal.
Еще нет отзывов. Будьте первым!