Новости

Агрометеорологічні умови весни створюють сприятливі умови для весняного кущіння озимих

Агрометеорологічні умови весни створюють сприятливі умови для весняного кущіння озимих
Агрометеорологічні умови цьогорічної весни створюють надзвичайно сприятливі умови для весняного кущіння озимих культур, що може повністю знівелювати недостатнє осіннє кущіння. До виходу в трубку рослини таких агроценозів формують потужну листову поверхню і, надалі, добру врожайність. При цьому виправдано ранньовесняне підживлення рослин, що стимулюватиме весняне кущіння і наростання зеленої маси. Подальші позакореневі підживлення посівів стабілізують ріст і розвиток рослин.

Друга декада березня характеризувалася теплою та дощовою погодою.

Середня температура повітря знаходилася у межах від 2,2 до 7,5 0С тепла і була на 1,0-7,4 0С вищою за норму. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 8,1-15,3 0С тепла, мінімальна - у найхолодніші ночі знижувалася до 1,0-2,3 0С морозу. Температура ґрунту на глибині 5 см становила 3,6-4,5 0С.

Опади у вигляді дощу, мокрого снігу, а подекуди у вигляді снігу спостерігалися майже на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН у Київській області їх випало 21,6 мм, за норми для другої декади 13 мм, в Одеській - 56 мм, або 622 % від декадної норми (9 мм), у Житомирській - 16 мм, у Львівській - 8,3 мм, у Вінницькій - 28 мм, що є майже місячною нормою.

Дощі, які пройшли протягом останніх днів, суттєво поповнили запаси продуктивної вологи у ґрунті на посівах озимих культур, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів, а також зволожило посівний шар ґрунту для проростання насіння та появи сходів ранніх ярих культур. Разом з тим, це сприятиме більшому розвитку бур‘янів та хвороб на полях. Тому, необхідно передбачити обов‘язковий обробіток таких посівів гербіцидами та фунгіцидами відповідно до видового складу бур’янів і хвороб та завчасно придбати достатню їх кількість для боротьби з ними.

На сьогодні рослини озимих зернових культур перебувають у стані повільного протікання ростових процесів і на переважній більшості території країни знаходяться у фазі "кущіння" та "утворення вузлових коренів", а рослини ріпаку озимого - у фазах "6-7 листок" - "формування розетки".

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация