"Агропідприємства та фермерські господарства області, незважаючи ні на що, обробляють землю та проводять посівну. Найбільше - ячменю та гороху, а ще - льон. Цьогоріч загальна посівна площа сільськогосподарських культур очікується у межах 153 тисячі гектарів", - сказав Бутрій.
За його словами, до засіяної озимини додаються ярі зернові, зернобобові та технічні культури, а також кавуни, дині та овочі.
"Прогнозовані площі втричі перевищують показник минулого року. Це стало можливим завдяки інтенсивному розмінуванню полів", - наголосив Бутрій.
Перший заступник начальника Херсонської ОВА зазначив, що 40% сільськогосподарських угідь на звільненому правобережжі нині розміновані - це 206 тисяч гектарів.
За його словами, щодня понад тисячу саперів працюють над розмінуванням Херсонщини. За рік кількість залучених вибухотехніків зросла у 10 разів, зауважив Бутрій.
За його словами, кожна громада самостійно визначає пріоритетність гуманітарного розмінування. Але насамперед очищують землі, на яких аграрії готові стати до роботи. Понад 90% розмінованих угідь одразу обробляються.
На думку посадовця, потужним кроком до запуску ринку гуманітарного розмінування стане програма компенсації фермерам 80% вартості розмінування земельних ділянок, що розпочнеться цьогоріч. Під цю програму уряд заклав 3 млрд грн.
Бутрій також поінформував про нові програми підтримки аграріїв, які запрацюють у 2024 році на Херсонщині. Зокрема, аграрії з деокупованих та постраждалих від війни територій, які обробляють до 120 гектарів, зможуть отримати за один гектар 8 тис. грн безповоротної допомоги. Фермери, які мають від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову, ті, хто вирощує до 500 голів кіз та овець, - по 2 тис. грн на одну особину.
Крім того, у квітні запрацює програма компенсації 25% коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва.
Продовжено і основну програму пільгового кредитування, за якою можна залучити до 90 млн гривень на розвиток підприємства. Зокрема, цьогоріч сім господарств на Херсонщині скористались державною програмою "Доступні кредити 5-7-9" та отримали близько 60 млн грн, зазначив Бутрій.
На Херсонщині 147 аграріїв подали заявки на отримання модульних зерносховищ.
Еще нет отзывов. Будьте первым!