Законопроєкт був розроблений на виконання Меморандуму між ЄС та Україною щодо стратегічного партнерства у сфері біометану, водню та інших синтетичних газів.
За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні, новий закон - це черговий крок на шляху до енергонезалежності України та ЄС.
"Виробництво біометану вигідно бізнесу і фермерам. Переробка відходів виробництва продовольчих товарів, відходів тваринництва та рослинництва - це додаткова ефективність і додана вартість для аграріїв та органічні добрива. Що важливо, - це додаткові кошти в бюджет країни, робочі місця та розвиток українського АПК", - зазначив Віталій Головня.
Наразі в Україні є 77 біогазових установок, які можуть виробити майже 150 млн кубометрів біометану на рік. Також працює біометановий завод. Крім того, протягом 2024-2025 років заплановане відкриття 10 нових обʼєктів потужністю від 1,5 млн кубометрів біометану щороку.
Загалом до 2030 року Україна може досягти виробництва до 1 млрд кубометрів біометану на рік та зайняти 10-20% біометанового ринку ЄС.
Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування, йдеться в повідомленні Мінагро.
Еще нет отзывов. Будьте первым!