"Тимчасове призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільгосппродукції до ЄС буде продовжено ще на один рік - до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах агресивної російської війни", - зазначили у Брюсселі.
Водночас Європейська комісія "може вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вважатиме необхідними, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС".
За чинним регламентом, "екстрене гальмування" може застосовуватися "для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме - птиці, яєць та цукру". Депутати Європарламенту домоглися розширення цього списку, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.
Вони також добилися від ЄК твердих зобовязань щодо заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.
Якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги за два попередні роки, тарифи будуть знову запроваджені.
"Сьогоднішня угода посилює незмінну прихильність ЄС до підтримки України в умовах жорстокої агресивної війни Росії - до перемоги України", - зазначила доповідачка з цього питання Сандра Калнієте (ЄНП, Латвія).
Водночас за її словами, парламент почув занепокоєння фермерів ЄС і посилив захисні заходи, які зменшать тиск на них у разі раптового зростання українського імпорту.
Після початку повномасштабної війни ЄС запровадив автономні торговельні заходи, які дозволяють безмитний доступ усіх українських товарів до ЄС. Ці заходи були продовжені на один рік у 2023 році.
Фермери кількох країн, зокрема польські, протестують проти збільшення імпорту з України.
Еще нет отзывов. Будьте первым!