За його словами, Україна може погодитися на нові обмеження щодо української сільськогосподарської продукції, хоча ЄС також має заборонити експорт російської сільськогосподарської продукції, яка надходить до Євросоюзу через Білорусь і країни Балтії.
"Керований підхід до торгових потоків між Україною та ЄС на якійсь перехідний період - це те, що нам усім потрібно, - сказав Качка, але додав, - що стосується пшениці, то не Україна створює проблеми для польських фермерів, а Росія".
Зокрема, урядовець зазначив, що Україна підтримує нові заходи, запропоновані Єврокомісією, щодо встановлення з червня обмежень на яйця, птицю, цукор, а також дозволу окремим країнам закривати свої ринки для українського зерна, за винятком подальшого транзиту в інші країни.
Також він нагадав, що нещодавно Україна погодилася перенаправити експорт кукурудзи до Італії та Іспанії через Чорне море, а не автомобільним транспортом через сусідні країни, щоб зменшити напруженість.
"Ми добровільно припинили дозвіл на експорт кукурудзи до всіх п‘яти сусідніх держав-членів ЄС. Але, незважаючи на це, в 2023 були експортовані рекордні 15 млн тонн зернової. Тож є великий попит на кукурудзу в інших країнах і Україна заповнила прогалини в її виробництві в ЄС", - сказав Качка.
Еще нет отзывов. Будьте первым!