Новости

Україна експортувала 36,4 тис тонн м'яса птиці в січні 2024

Україна експортувала 36,4 тис тонн м'яса птиці в січні 2024
Поставки м‘яса птиці з України на зовнішні ринки в січні 2024 році, за інформацією ДМС, становили 36,355 тис тонн на 73,017 млн USD проти 35,274 тис тонн на 59,589 млн USD у січні 2023.

Поставки м‘яса птиці з України на зовнішні ринки в 2023 році, за інформацією ДМС, складають 424,575 тис тонн на 799,554 млн USD проти 413,197 тис тонн на 852,882 млн USD за 2022.

Докладніше в "АГРО+М‘ясо"
З питань отримання інформації про ринки м‘яса та молоко звертайтеся: [email protected] або 0675964652 (Viber, Telegram).

Водночас проти 2021 року поставки мяса птиці на зовнішні ринки за результатами 2023 трохи менші. Нагадаємо: у 2021 Україна експортувала 4569,059 итс тонн на 716,415 млн USD.

Як повідомляла "Агро Перспектива", наразі ЄС розглядає питання пролонгації ще на 12 місяців режиму ліберальної торгівлі з Україною. При цьому поставки м’яса птиці можуть мати окремі умови через надмірне, на думку окремих країн Європи, зростання продажів.

Як повідомляла "Агро Перспектива", аграрні асоціації Європейського Союзу закликають Єврокомісію вжити чітких заходів щодо українського продовольства, аби країни Європи не накрила нова потужна хвиля фермерських протестів та заборони на поставки того чи іншого виду продовольства з України, йдеться в заяві шести асоціацій - AVEC, CEFS, СEPM, CIBE, COPA-COGECA, EUWEP.

В заяві зазначено, що наразі Брюсель обговорює пропозиції щодо пролонгації режиму ліберальної торгівлі з Україною ще на 12 місяців - до 5 червня 2025, і що пропозиції, які є, не влаштовують фермерів та інших учасників продовольчого ринку ЄС.

Рішення Єврокомісії про відміну квот та мит на українське продовольство як жест підтримки України через два роки призвело до того, що фермери в Румунії, Болгарії, Польщі, Угорщині та Словаччині продають свою продукцію за цінами приблизно на 40% нижчими за стандартну ринкову ціну, вважають представники асоціацій, котрі підписали заяву.

Аграрні асоціації вважають за доцільне обмежити доступ на ринки Європи українським зерну, цукру, меду, м‘ясу птиці, яйцям.

Як повідомляла "Агро Перспектива", Україна в 2023 році продала в ЄC продовольства на 12,6 млрд USD, імпортувала на 3,68 млрд USD.

За даними Державної митної служби, у 2023 році члени ЄС утримали свої позиції основного постачальника сільськогосподарської продукції до України.

У 2023 році вартість поставок з Євросоюзу збільшилася проти показників 2022 року у 3376 млн дол. США на 9 % і становила в підсумку 3680 млн дол. США. При цьому частка країн ЄС п‘ятий рік поспіль перевищила половину вітчизняного імпорту агропродовольства і склала 51,6%.

У 2023 році обсяги поставок аграрної продукції українського виробництва до країн - членів ЄС зменшилися проти показника 2022 року у 13,1 млрд дол. США на 4 % і склали 12,6 млрд дол. США. Водночас частка ЄС у вітчизняному експорті сільгосппродукції вдруге поспіль оновила свій найбільший показник і склала минулого року 57 % від усього українського агроекспорту.

Як повідомляла "Агро Перспектива", українці, які беруть участь у постійних зустрічах-переговорах-засіданнях з ЄС кажуть, що Copa Copega звернулась до Європейської комісії з ініціативою негайного відновлення - з 1 січня 2024 - всіх квот та мит на поставки продовольства з України. Фермери ЄС вважають, що постачання українського продовольства на територію Євросоюзу руйнує ринок. Європа впевнена, що не зможе конкурувати з індустріальним бізнесом України.

Масла в огонь додають постійні порівняння сільського господарства України з його агрохолдингами та фермерського укладу більшості західних країн.
Якщо відверто, то єдиний знаменник, який напрошується, наступний - конкуренція за ринки і за кінцевого споживача. Фермери в ЄС сприймають вороже всі поставки чужого продовольства.

Додамо ще один беззаперечний аргумент - гроші. Емоційні розмови про можливі мільярди субсидій для сільського господарства України теж не стабілізують ситуацію.
Позиція прикордонних країн ЄС, як мінімум, починає викристалізовуватися. Розмови про вплив РФ, дешеву українську пшеницю, яка душить фермерів, відходять на другий план. Наріжний камінь - великий європейський ринок-гаманець-пиріг, на величезний шматок якого претендує тепер ще й Україна.

Субсидії на село в ЄС справді великі. Останні кілька років трохи більше 30% від загальної суми бюджету використовується на підтримку фермерів різних країн. Хто забувся, то бюджет ЄС на 2023 не багато не мало - 186,6 млрд EUR.

Наразі практично кожна країна Європи прораховує наслідки можливого швидкого вступу України до спільноти. Німецькі аналітики оцінюють наслідки повноправного членства України в ЄС в суму від 130 до 190 мільярдів євро, залежно від того, які припущення зроблено щодо площі орних земель і населення України. Можливі субсидії для АПК оцінюються від 70 до 90 мільярдів євро.

Ми ще навіть за стіл не сіли, а вже стільки клопотів. Далі буде ще більше. Дуже вже європейський пиріг всім смакує. Інші "тістечка" теж приваблюють.

Наразі складно оцінювати, жалкує Європа чи ні, що 2022 відкрила шлюзи українському продовольству після того як протягом багатьох місяців ретельно прописувала алгоритми захисту власного ринку. Україна отримала безперешкодний доступ на ринок ЄС, не будучи при цьому його членом.

Ми шансом скористалися. У 2021 ЄС купив українського продовольства на 7 мільярдів. За результатами 2022 ми зросли до 13,2 млрд EUR, або 8% всього європейського імпорту.

Непоганий результат і його треба втримати, бо більшість вітчизняних аграріїв та переробників зацікавлені в сусідах як ніколи. Великий стабільний ринок ємністю півмільярда людей.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация