На його думку, експортні ціни для України відобразили ситуацію на глобальному ринку, адже Індекс цін ФАО на зернові культури в 2023 році знизився більш ніж на 15%.
У порівнянні з 2022 роком фіксувалось збільшення кількісних обсягів поставок основних товарних позицій продукції зернової групи.
Кукурудзи експортовано 26,4 млн тонн - майже на 6% більше показника 2022 року.
Обсяги експорту пшениці становили 16,2 млн тонн. Це на 44% більше, ніж за рік до цього.
Продажі ячменю на зовнішні ринки у 2023 році зросли на 1% і становили 2,2 млн тонн.
Найбільшими покупцями українського зерна у минулому році традиційно стали представники Європейського Союзу, Азії та Африки. При цьому торік експорт знову здійснювався переважно до країн ЄС.
2023 року рейтинг найбільших імпортерів українського збіжжя із часткою у 17,1% вартості експорту цієї товарної групи очолила Іспанія.
Китай минулого року знову став другим у рейтингу з часткою у 13,9%.
Румунія, яка 2022 року була першою в рейтингу найбільших імпортерів українського збіжжя, 2023 року забезпечила собі третє місце із часткою у 12,5 %.
Сукупно ці 3 держави - лідери рейтингу основних імпортерів сформували близько 44% вартісного обсягу усіх закупівель зернопродукції в Україні.
У минулому році на тлі припинення влітку роботи "зернового коридору" під егідою ООН та обмеження імпорту пшениці й кукурудзи з України до окремих країн ЄС, починаючи з квітня, хорошою альтернативою став створений завдяки успішним діям Збройних Сил України тимчасовий морський коридор. Почавши свою роботу в серпні 2023 року з доволі незначних обсягів експорту, він поступово розширював свої потужності. Це дало змогу, зокрема, забезпечити загальний експорт продукції сільського господарства в кількості 7,7 млн тонн як в грудні 2023 року, так і в січні 2024 року.
Еще нет отзывов. Будьте первым!