Новости

Ситуація із вологозабезпеченням ґрунту оцінюється вченими як вкрай несприятлива для сівби озимих

Ситуація із вологозабезпеченням ґрунту оцінюється вченими як вкрай несприятлива для сівби озимих
За даними наукових установ НААН, на переважній частині території країни опадів не було зовсім, або кількість їх не перевищувала 2,3-4,0 мм. Лише у західних областях їх кількість була близькою до норми (20 мм). На думку вчених, на сьогодні сформувалась вкрай несприятлива ситуація із вологозабезпеченням ґрунту. Недостатні запаси продуктивної вологи у посівному та орному шарах ґрунту викликають затримку у проведенні посівних робіт в оптимальні строки та практично унеможливлюють отримання сходів пшениці озимої та інших колосових культур на раніше засіяних площах.

Строки сівби озимих культур мають значний вплив на формування майбутнього урожаю та на їх стійкість до несприятливих явищ у зимовий період. Пізні посіви через нестачу тепла для нормального фазового розвитку (досягнення фази "кущіння") можуть потрапити у так звану "зону ризику" під час перезимівлі. Лише за достатнього зволоження грунту та теплої погоди у
2-й половині осені пізні посіви озимини зможуть нормально розвинутись перед входом у зиму.

У першій декаді жовтня продовжувала утримуватися аномально тепла та бездощова, як для цього періоду погода.

За даними Укргідрометеоцентру за таких погодних умов, переходу до осіннього температурного режиму із середніми добовими температурами повітря нижче +15 0С не відбулося, метеорологічне літо триває на всій території країни. За середніми багаторічними показниками перехід через +15 0С відбувається у період 4-10 вересня (північ та захід) та 11-26 вересня (схід, центр, південь).

Середня температура повітря знаходилася у межах від 15,0 до 18,9 0С і була на 2,6-6,5 0С вище норми. Максимальна температура повітря підвищувалася до 25,0-28,1 0С, мінімальна - у найпрохолодніші ночі знижувалася до 6,7-11,0 0С. Температура грунту на глибині 10 см становила 12-14 0С.

За даними Укргідрометеоцентру станом на 30 вересні суми ефективних температур повітря вище +5 0С, що накопичилася з початку вересня були значно вищими (на 75-120 0С) за середня багаторічні показники і по агрокліматичних зонах становили: у Степу - 415-465 0С при нормі 295-380 0С, Лісостепу - 335-415 0С при нормі 260-300 0С, Поліссі - 345-380 0С при нормі 260-265 0С, йдеться у повідомленні НААН України.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация