Новости

Посівні площі навесні 2024 за найгіршого сценарію можуть трохи зменшитися - міністр Сольський

Посівні площі навесні 2024 за найгіршого сценарію можуть трохи зменшитися - міністр Сольський
Посівні площі навесні 2024 року будуть такими ж, як і минулого року, хоча за найгіршого сценарію вони можуть трохи зменшитися.

"Я не очікую кардинальних змін щодо посівних площ. Якщо посівні площі будуть меншими, то це буде дуже незначне зменшення", - цитує Reuters міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, пише УНІАН.

"Збільшення загальної посівної площі однозначно не буде. Я визнаю її скорочення, і відразу виникає питання, що тоді сіяти? У нас тільки три варіанти - соняшник, соя і кукурудза", - сказав міністр.

За його словами, фермери намагатимуться збільшити посівні площі сої, але серйозною перешкодою може стати нестача високоякісного насіння. Він також зазначив, що порівняно низькі ціни на насіння соняшнику та обов‘язкова сівозміна не дозволять у майбутньому збільшити його посівні площі.

Сольський розповів, що дефіцит коштів у фермерів через війну та труднощі з експортом змусили їх економити та використовувати насіння пшениці нижчої якості.

Він вказав, що озима пшениця поки що пережила зиму без серйозних пошкоджень, але якість майбутнього врожаю невідома.

"Є одна проблема - мені здається, що насіння у нас стає все гірше і гірше. Мені здається, що фермери економлять на насінні озимої пшениці… і це одна з причин гіршої якості пшениці", - зазначив міністр.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация