Новости

Індекс продовольчих цін ФАО зменшився у січні через падіння цін на пшеницю та кукурудзу

Індекс продовольчих цін ФАО зменшився у січні через падіння цін на пшеницю та кукурудзу
Рівень виробництва фуражного зерна наближається до історичного максимуму, що підвищує загальну пропозицію і перспективи торгівлі

Світові ціни на продовольчі товари продовжили знижуватись у січні, нехай і незначною мірою, завдяки зменшенню цін на зернові та м’ясо, що більш ніж компенсувало зростання цін на цукор, повідомила сьогодні Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на набір продовольчих товарів, що торгуються на світовому ринку, в середньому склав 118 пунктів у січні, що на 1 відсоток нижче, ніж у грудні, і на 10,4 відсотка нижче відповідного показника рік тому.

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 2,2 відсотка порівняно з попереднім місяцем. Світові експортні ціни на пшеницю знизилися в січні через сильну конкуренцію між експортерами та надходження нещодавно зібраного врожаю з країн Південної півкулі, водночас різко впали ціни на кукурудзу, що відображає покращення стану посівів та початок збору врожаю в Аргентині, а також збільшення постачання в Сполучених Штатах Америки. На противагу цьому, ціни на рис у січні зросли на 1,2 відсотка, що відображає високий експортний попит на тайський і пакистанський рис вищої якості сорту "індика" та додаткові закупівлі Індонезією.

Індекс цін на рослинні олії ФАО незначно виріс на 0,1 відсотка порівняно з груднем, але все ще залишається на 12,8 відсотка нижчим, ніж торік, відображаючи помірне зростання світових цін на пальмову та соняшникову олію, компенсоване зниженням цін на соєву та ріпакову олію. Світові ціни на пальмову олію були зумовлені сезонним зниженням виробництва в основних країнах-виробниках та занепокоєнням щодо несприятливих погодних умов в Малайзії. У той же час, збільшення імпортного попиту дещо підвищило ціни на соняшникову олію. Світові ціни на соєву та ріпакову олію, навпаки, знизилися через перспективи великих поставок з Південної Америки та тривалу значну наявність пропозиції в Європі, відповідно.

Індекс цін на молочні продукти ФАО практично не змінився порівняно з попереднім значенням у грудні, будучи на 17,8 відсотка нижчим за показник річної давності. У січні міжнародні цінові котирування на вершкове масло та сухе незбиране молоко зросли переважно завдяки підвищенню попиту з боку азійських покупців, що майже компенсувало зниження цін на сухе знежирене молоко та сири.

Індекс цін на м’ясо ФАО знижується сьомий місяць поспіль на 1,4 відсотка порівняно з груднем, оскільки велика пропозиція з боку провідних країн-експортерів призвела до падіння світових цін на м’ясо птиці, яловичину та свинину. Натомість світові ціни на м’ясо овець зросли на тлі високого світового попиту на імпорт та зниження пропозиції тварин на забій в Океанії.

Індекс цін на цукор ФАО в січні виріс на 0,8 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем на тлі занепокоєння з приводу можливого погіршення врожаю цукрової тростини в Бразилії через дощі нижче середнього рівня в квітні, а також несприятливі перспективи виробництва в Таїланді та Індії.

Рекордний урожай зернових у 2023 році

Світове виробництво зернових у 2023 році може досягти рекордного рівня в 2 836 мільйонів тонн, що на 1,2 відсотка більше, ніж у 2022 році, згідно з новими прогнозами в останньому Короткому огляді попиту та пропозиції на зернові, опублікованому сьогодні.

Світове виробництво фуражного зерна наразі досягло історичного максимуму в 1 523 мільйони тонн, після того, як цього місяця його було скориговано на 12 мільйонів тонн у бік збільшення. Основна частина перегляду відображає нові офіційні дані з Канади, Китаю (материкової частини), Туреччини та Сполучених Штатів Америки, де поєднання більш високої врожайності і більших, ніж очікувалося раніше, збиральних площ призвело до підвищення оцінювань щодо виробництва кукурудзи.

Світове споживання зернових у 2023/24 році прогнозується на рівні 2 822 млн тонн, що на 8,9 млн тонн вище грудневого прогнозу і на 1,2 відсотка перевищує рівень 2022/23 року, завдяки більшому, ніж очікувалося раніше, використанню на кормові цілі, особливо в Європейському Союзі, Австралії та Сполучених Штатах Америки.

Таким чином, у 2023/24 році співвідношення світових запасів зернових до споживання прогнозується на комфортному рівні 31,1 відсотка, що перевищує показник 2022/23 року, який становив 30,9 відсотка.

Світова торгівля зерновими у 2023/34 році, за прогнозами, досягне 480 млн тонн, що на 0,8 відсотка більше, ніж у попередньому році, в основному через збільшення обсягів торгівлі фуражними зерновими, в той час як світова торгівля пшеницею і рисом може скоротитися.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация