Саме так вона відповіла на запитання кореспондента Укрінформу про те, які рішення Європейська комісія пропонує для скасування "ембарго" на експорт української аграрної продукції, що досі застосовується з боку певних країн-сусідів.
"Такого ембарго немає. Є протестне блокування з боку певних держав-членів Європейського Союзу. На сьогодні діє повна тарифна й митна лібералізація з ЄС без жодних обмежень. Україна сама зобов‘язалася контролювати будь-які експортні операції в сусідні країни, підтримує комунікацію з Єврокомісією та з цими державами-членами. Тобто, те, що ми бачимо в цих країнах - це абсолютно політичний процес. Більше того, це відбувається в умовах, коли вони (країни-члени ЄС - ред.) отримують субсидії, а Україна потерпає від наслідків цих обмежень", - наголосила віцепрем‘єрка.
За результатами переговорів вона зауважила, що Європейська комісія має намір найближчими днями запропонувати продовження торговельної лібералізації з Україною. Європейська комісія, яка є першою інстанцією у таких рішеннях, запропонувала цей правовий регламент без жодних обмежень, що також є наслідком конструктивної позиції України, яка контролює власний експорт та відкрито обговорює будь-які питання у цьому зв‘язку.
"Разом з цим, я нагадала, що найбільший внесок у зниження напруги, що пов‘язана із експортом української продукції через країни ЄС, зробила сама Україна, яка розблокувала Чорне море. Насправді, це треба розуміти. Якщо хтось із партнерів і зробив щось серйозне, то це Україна: сьогодні (зерновий - ред.) експорт знову переорієнтовується на морські коридори", - додала українська високопосадовиця.
Читайте також: Українським морським коридором експортували 18 мільйонів тонн вантажів
Як повідомлялося, Ольга Стефанішина перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де проводить переговори із посадовцями Європейської комісії та у штаб-квартирі НАТО.
У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року. Згодом Єврокомісія оголосила, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зерна, після чого деякі з країн, зокрема Польща й Угорщина, запровадили односторонню заборону на аграрний імпорт з України, хоча транзитні перевезення української аграрної продукції через прикордонні країни продовжувалися.
Еще нет отзывов. Будьте первым!