Новости

На розмінованих землях України вже можна виростити 1 млн тонн зерна

На розмінованих землях України вже можна виростити 1 млн тонн зерна
За 2023 рік вдалося розмінувати площу сільськогосподарських земель, на яких можна виростити 1 млн тонн зерна, за рік в обіг повернули 18 тис. кв км земель. Розмінування сільськогосподарських угідь є однією з першочергових потреб України у гуманітарній допомозі, йдеться у повідомленні комітету з питань аграрної та земельної політики ВР.

Площа, визнана потенційно замінованою, складає у 174 тис. кв. км. До сільськогосподарських земель, які постраждали від мінування, відносять 208 тис. га. Зараз перевірки на наявність вибухонебезпечних предметів потребує територія у 156 тис. кв. км.

Зазначається, що завдяки допомозі партнерів з розмінуванням, Україна залишається ключовим гравцем на світових ринках зерна та соняшникової олії, з часткою понад 10% міжнародної торгівлі. У 2023 році було експортовано 16,1 млн тонн пшениці в 65 країн, 26,2 млн тонн кукурудзи у 80 країн і 5,7 млн тонн соняшникової олії в 130 країн.

Також, цьогоріч було оновлено план повернення сільськогосподарських земель до господарської експлуатації з урахуванням уточнених даних від ОВА та пропозицій операторів. До нього долучили нові землі, які будуть розміновані в першу чергу. Згідно з планом, першочерговому обстеженню та, в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.

За минулий рік сапери виконали значний обсяг робіт з обстеження та розмінування сільгоспземель. Було обстежено 274 тис. га - це понад половина територій, які запланували повернути аграріям у використання протягом чотирьох років.

Відповідно до оновленого плану, пріоритетне повернення земель в господарську експлуатацію відбуватиметься у 8 регіонах. Передбачається обстеження і в разі потреби очищення та розмінування в:

Донецькій області - 12,8 тис. га;

Чернігівській області - 2 тис. га;

Сумській області - 85 га;

Дніпропетровській області - 6,6 тис. га;

Київській області - 9,4 тис. га;

Миколаївській області - 44 тис. га;

Харківській області - 190 тис. га;

Херсонській області - 248 тис. га.

Водночас зазначається, що за даними експертів Світового банку пріоритетне розмінування сільськогосподарських земель в Україні коштуватиме близько $1,5 млрд. Без обстеження та розмінування використання цих земель аграріями неможливе.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация