Індекс, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на низку світових продовольчих товарів, у червні 2025 року був на 5,8 відсотка вищим порівняно з рівнем роком раніше, але залишався значно нижчим за свій пік у березні 2022 року.
Індекс цін на зернові ФАО в червні знизився на 1,5 відсотка порівняно з попереднім місяцем. Світові ціни на кукурудзу різко знизилися другий місяць поспіль на тлі великих поставок з Аргентини та Бразилії. Ціни на сорго та ячмінь також знизилися. Ціни на пшеницю, навпаки, зросли через занепокоєння, повязані з погодою, в деяких частинах Європейського Союзу (ЄС), Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки (США). Міжнародні ціни на рис дещо знизилися, головним чином на сорти Indica, що відображає зниження попиту.
Індекс цін ФАО на рослинну олію зріс на 2,3 відсотка порівняно з травнем, завдяки зростанню цін на пальмову, соєву та ріпакову олії. Міжнародні ціни на пальмову олію зросли майже на 5 відсотків через високий світовий попит. Ціни на соєву олію також зросли в червні через очікування щодо вищого попиту на біопаливо в Бразилії та США, а також вищих цін на сою в Південній Америці на тлі стабільного міжнародного попиту. Ціни на ріпакову олію також зросли на тлі обмежених світових перспектив поставок, тоді як ціни на соняшникову олію знизилися через покращення перспектив виробництва в регіоні Чорного моря.
Індекс цін ФАО на мясо зріс на 2,1 відсотка в червні, досягнувши нового історичного максимуму. Світові ціни на яловичину, свинину та баранину зросли, тоді як ціни на мясо птиці продовжували падати.
Індекс цін ФАО на молочні продукти зріс на 0,5 відсотка в червні порівняно з попереднім місяцем, при цьому ціни на вершкове масло досягли нового рекордного максимуму на тлі обмежених поставок в Океанії та ЄС, а також постійного високого попиту з боку Азії. Ціни на сир зростали третій місяць поспіль, тоді як ціни на знежирене та незбиране сухе молоко знизилися через низький світовий попит та достатні пропозиції.
Індекс цін на цукор ФАО знизився на 5,2 відсотка порівняно з травнем, що стало четвертим поспіль місячним зниженням та досягнуло найнижчого рівня з квітня 2021 року. Зниження відображає покращення перспектив виробництва в Бразилії, Індії та Таїланді, де сприятлива погода та розширення посівних площ повинні призвести до зростання обсягів виробництва, йдеться в публікації ФАО.
Еще нет отзывов. Будьте первым!