Прогнозується, що виробництво пшениці зараз складе 805,3 мільйона тонн, завдяки вищим, ніж очікувалося, врожаям в Індії та Пакистані. Прогнозується також зростання світового виробництва кукурудзи завдяки сприятливим умовам у Бразилії та більшій, ніж очікувалося, посівній площі в Індії, що компенсує скорочення в Україні та ЄС через посушливу погоду та зменшення посівних площ. Очікується, що світове виробництво рису у 2025/26 році досягне рекордного рівня у 555,6 мільйона тонн (на помелі), завдяки покращеним перспективам в Індії, Бангладеш, Пакистані та Вєтнамі, а також попри очікуване зниження в Іраку та США.
Світове споживання зернових у 2025/26 році прогнозується на рівні 2 900 мільйонів тонн, що на 0,8 відсотка більше, ніж у 2024/25 році. Використання фуражного зерна було переглянуто в бік збільшення, тоді як прогнози щодо використання пшениці були дещо знижені. Очікується подальше зростання споживання рису завдяки зростанню попиту на продукти харчування та сталому виробництву етанолу в Індії.
Прогнозується, що світові запаси зернових на кінець сезону 2025/26 досягнуть 889,1 мільйона тонн, що на 2,2% більше, ніж на початку сезону. Очікується, що співвідношення світових запасів зернових до їх використання зросте до 30,3%, що свідчить про відносно комфортні перспективи щодо поставок.
Очікується, що світова торгівля зерновими у 2025/26 році досягне 486,9 мільйона тонн, що на 1,2% більше, ніж у 2024/25 році. Прогнозується збільшення експорту як пшениці, так і рису, при цьому торгівля рисом досягне історичного максимуму в 60,8 мільйона тонн. Прогнозується незначне скорочення торгівлі кукурудзою, тоді як торгівля ячменем та сорго, ймовірно, зросте, йдеться в публікації ФАО.
Еще нет отзывов. Будьте первым!