Новости

Україна має стати глобальним гравцем на аграрному ринку - міністр Коваль

Україна має стати глобальним гравцем на аграрному ринку - міністр Коваль
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль вважає, що Україна має стати глобальним гравцем на аграрному ринку.

"Починається все з правильних даних. Маємо аналітику - можемо ухвалювати обґрунтовані управлінські рішення. А головне питання: де сьогодні Україна на торговельній мапі світу?" - зазначив Віталій Коваль під час панельної дискусії "Торговельні місії та міжнародна співпраця" в межах форуму INVEST SUMMIT Jazz Business, що відбувся у Львові.

За словами Міністра, станом на 2025 рік 52% аграрного експорту України припадає на країни Євросоюзу (до повномасштабного вторгнення - лише 29%), 14% - на Близький Схід, 10% - на країни Африки, ще 9% - на країни Азії. При цьому частка України у світовому експортному товарообігу - лише 0,2%.

"Це означає, що ми тільки на старті. Але маємо всі можливості для зростання. Україна вже зарекомендувала себе як надійний постачальник сільгосппродукції. Тепер наше завдання - нарощувати експорт не сировини, а продукції з доданою вартістю", - підкреслив Міністр.

За його словами, у 2024 році середня вартість однієї тонни аграрного експорту з України становила 291 євро, тоді як середній показник по Європі - 1536 євро. Попри зростання на 25%, цього недостатньо для забезпечення належної економічної ефективності агросектору.

"Ми повинні експортувати не лише кукурудзу, пшеницю чи ячмінь, а й олії, амінокислоти, концентрати. Це - наша ніша на світових ринках", - зазначив Віталій Коваль.

Одним з ключових інструментів розширення експортних можливостей Міністр назвав торговельні місії.

"Торговельні місії - це не просто поїздки. Це спільна робота бізнесу та держави. Коли бізнес приходить із запитом, держава підключається: вивчає бар‘єри, долає обмеження, відкриває ринок разом із виробниками. Це як десант - ми висаджуємось, закріплюємось і починаємо працювати", - наголосив очільник Мінагрополітики.

На завершення Міністр підкреслив, що основою стійкого агроекспорту є тісна співпраця бізнесу, уряду та міжнародних партнерів, розвиток інфраструктури, системна аналітика та підтримка продуктів з високою доданою вартістю.

"Ми вже на цьому шляху. Але попереду - ще багато роботи", - резюмував Віталій Коваль.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация