Новости

Гризуни пошкодили 1-5% рослин озимих зернових та ріпаку

Гризуни пошкодили 1-5% рослин озимих зернових та ріпаку
Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. Разом з тим, варто відмітити, що значного підвищення чисельності та активного розселення гризунів не відмічається, оскільки протягом звітного періоду часте випадання опадів у вигляді дощу та снігу призвело до перезволоження ґрунту. На заселених 12-30% обстежених площ озимих зернових та ріпаку чисельність гризунів становить 1-3, осередково до 4 (Дніпропетровська обл.) жилих колоній на гектарі з 2-7 жилими норами. В неорних землях, багаторічних травах, садах обліковують 2-4, подекуди у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській областях 5-6 жилих колоній на гектар з 4-9 жилими норами.

За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях пошкоджено 1-5% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав. Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

В Одеській області переважно у посівах озимої пшениці, розміщеної після стерньових попередників, триває мляве живлення личинок хлібної жужелиці, які за чисельності 0,5-1 екз. на кв. м пошкодили до 1% рослин.

Тепла зима з відлигами стала однією з умов прояву в Житомирській та Черкаській областях гельмінтоспоріозної кореневої гнилі, борошнистої роси озимої пшениці (фаза розвитку культури - кущіння). Уражено в середньому 1,2-5% рослин, максимально 15% рослин із розвитком хвороби 0,3%.

У посівах озимого ячменю Одеської області погода сприяє розвитку темно-бурої плямистості, інфекційний запас якої скрізь зберігається на 1-2% рослин. Більш уражені посіви ранніх строків сівби, які знаходяться у фазі кущіння.

У господарствах Житомирської області на 15-19% площ озимого ріпаку на 9-13% рослин обліковують борошнисту росу, фомоз, альтернаріоз.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 28.12.2023 проти мишоподібних гризунів було оброблено - 368,7 тис. га сільськогосподарських угідь, з них:

озимі зернові культури - 202,0 тис. га;

озимий ріпак - 140,2 тис. га;

багаторічні трави - 15,1 тис. га;

інші культури - 11,4 тис. га.

Хімічним методом проти мишоподібних гризунів оброблено - 303,1 тис. га, біологічним методом - 65,6 тис. га.

Захист сільськогосподарських культур з початку поточного року проведений на площі - 40,0 млн га, з них біологічним методом захисту рослин понад - 1,2 млн га, за інформацією Держпродспоживслужби.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация