Новости

АТП закликає Кабмін і ВР не допустити повернення експортного мита для олійних

АТП закликає Кабмін і ВР не допустити повернення експортного мита для олійних
Бізнес-спільнота, об‘єднана Американською торговельною палатою в Україні, занепокоєна потенційними ризиками пов‘язаними з можливістю повернення до практики запровадження експортного мита та/або квот для олійних культур.

Режим безмитної торгівлі з Європейським союзом (ЄС), який є основним покупцем українських олійних культур, є запорукою швидкої та успішної відбудови України. Водночас запровадження Україною митних або інших торговельних обмежень може поставити під загрозу переговори щодо оновлення зони вільної торгівлі з ЄС, зокрема через ризик запровадження дзеркальних обмежень на український експорт.

Також, експерти компаній-членів Палати вважать за необхідне нагадати, що досвід запровадження у 2017 році експортних мит на сою та ріпак, які були згодом скасовані у 2020 році, продемонстрував що такі заходи не призводять до значного збільшення виробництва олії. Натомість, такі обмеження створюють фінансові втрати для аграрних виробників та призводять до відповідного скорочення посівів олійних культур.

Таким чином, Палата закликає Уряд та народних депутатів не допустити повернення експортного мита та/або квот для олійних культур та не підтримувати такі ініціативи.

Як повідомляла "Агро Перспектива", подані на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики правки до Проєкту Закону України №13134 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, що підлягають закупівлі особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров‘я, шляхом укладення договорів керованого доступу", якими встановлюються мита на експорт сої та ріпаку з України є дискримінаційними по відношенню до малих та середніх виробників, мають на меті збільшення прибутків переробників за рахунок малих і середніх аграріїв та порушують Угоду про асоціацію з ЄС з наступних причин.

Малі та більшість середніх аграріїв не можуть самостійно експортувати через малий обсяг належної їм сировини, тому не зможуть скористатися звільненням від мит за умови самостійного експорту, а трейдери будуть змушені знизити закупівельні ціни.

Експорт через сільськогосподарські кооперативи також є недоступним, через нерозвиненість кооперативного руху в Україні, що є наслідком відсутності у Податковому кодексі норм щодо звільнення патронажних дивідендів від оподаткування податком на прибуток, як це є у всіх країнах світу де сільськогосподарська кооперація набула суттєвого розвитку.

В Україні вже побудовано достатньо переробних потужностей, щоб переробити всю наявну сировину, єдина причина чому це не відбувається - небажання переробників дати конкурентну закупівельну ціну.

Угода про Асоціацію з ЄС не дозволяє вводити нові постійні експортні мита, але не дивлячись на заяви авторів правок, що вони тимчасові, дія мита у розмірі 5% не обмежена в часі.

Наслідком запровадження відповідних норм стануть скорочення доходів малих та середніх аграріїв, через падіння закупівельних цін. Вже в середньо строкової перспективі це призведе до скорочення посівних площ сої та ріпаку, як це вже відбулося після запровадження "соєвих правок" у 2017 році.

ВАР закликає членів Комітету податкової політики не повторювати помилок попередників та відхилити "олійні" правки.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация