Малі та більшість середніх аграріїв не можуть самостійно експортувати через малий обсяг належної їм сировини, тому не зможуть скористатися звільненням від мит за умови самостійного експорту, а трейдери будуть змушені знизити закупівельні ціни.
Експорт через сільськогосподарські кооперативи також є недоступним, через нерозвиненість кооперативного руху в Україні, що є наслідком відсутності у Податковому кодексі норм щодо звільнення патронажних дивідендів від оподаткування податком на прибуток, як це є у всіх країнах світу де сільськогосподарська кооперація набула суттєвого розвитку.
В Україні вже побудовано достатньо переробних потужностей, щоб переробити всю наявну сировину, єдина причина чому це не відбувається - небажання переробників дати конкурентну закупівельну ціну.
Угода про Асоціацію з ЄС не дозволяє вводити нові постійні експортні мита, але не дивлячись на заяви авторів правок, що вони тимчасові, дія мита у розмірі 5% не обмежена в часі.
Наслідком запровадження відповідних норм стануть скорочення доходів малих та середніх аграріїв, через падіння закупівельних цін. Вже в середньо строкової перспективі це призведе до скорочення посівних площ сої та ріпаку, як це вже відбулося після запровадження "соєвих правок" у 2017 році.
ВАР закликає членів Комітету податкової політики не повторювати помилок попередників та відхилити "олійні" правки.
Еще нет отзывов. Будьте первым!