У доповіді наголошується, що ризик голоду зростає з кожним новим днем бойових дій та обмеження гуманітарного доступу, які позначаються на значній частині населення сектору Гази та ускладнюють його доступ до продовольства, основних послуг та життєво важливої допомоги. Ключовими факторами, що підвищують ризик виникнення голоду, названо крайню концентрацію та ізоляцію людей без належного даху або в районах, де відсутні основні види обслуговування.
Згідно з наведеними у доповіді прогнозами, у період з 8 грудня 2023 року по 7 лютого 2024 року всіх жителів сектору Газа буде віднесено до стадії 3 або вище за ККС (кризова або ще більш важка ситуація). Становище 79 відсотків із них буде надзвичайним (стадія 4 за ККС) або катастрофічним (стадія 5 за ККС).
Таким чином, з катастрофічним рівнем важкої відсутності продовольчої безпеки (стадія 5 за ККС) зіткнеться щонайменше кожне четверте домогосподарство (понад півмільйона осіб). Як правило, домогосподарства, які перебувають у такому положенні, відчувають крайній брак продовольства, що призводить до абсолютного голоду, тривожно високої поширеності гострого неповноцінного харчування серед дітей до пяти років і високих показників надмірної смертності.
Як зазначив у своїй листопадовій заяві Генеральний директор ФАО Цюй Дунюй, Організація відповідно до покладеного на неї мандату та у координації зі своїми партнерами готова зробити все можливе для задоволення насущних гуманітарних потреб населення сектору Газа та надати додаткову допомогу мешканцям Західного берега, щоб забезпечити збереження та відновлення сільськогосподарських джерел коштів для існування.
"Хотів би ще раз підтвердити, що ФАО продовжить надавати допомогу народу Палестини та нарощувати її масштаби, задіявши всі передбачені її мандатом можливості", - наголосив Генеральний директор ФАО. "Негайне припинення вогню та встановлення миру - неодмінна умова забезпечення продовольчої безпеки, а право на харчування - одне з основних прав людини", - додав він.
Ще до початку бойових дій з відсутністю продовольчої безпеки, за оцінками, стикалося понад чверть населення Палестини, у тому числі понад половина домогосподарств у Газі.
Ескалація бойових дій призвела до припинення постачання води, продовольства та палива, що звело нанівець діяльність усіх галузей, повязаних із виробництвом продовольства, включаючи овочівництво, тваринництво, рибальство та аквакультуру.
ФАО з величезною тривогою стежить за гуманітарною катастрофою, що розгортається в регіоні. Вона мобілізує найважливіші сільськогосподарські ресурси і готова почати постачати в Газу корми (1500 тонн ячменю), цистерни з водою, ветеринарні аптечки та паливо для захисту худоби та підтримки засобів існування, як тільки в сектор буде забезпечений доступ. Така допомога особливо важлива на тлі високої щільності населення та близького контакту людей з тваринами, які можуть стати причиною надзвичайної ситуації в галузі охорони здоровя внаслідок відмінка та хвороб худоби.
ФАО продовжить залучати для підтримки народу Палестини свої технічні знання та досвід, у тому числі у рамках спільного керівництва Кластером з продовольчої безпеки.
Крім того, щойно дозволять умови, Організація допомагатиме у проведенні оцінок агропродовольчого сектору на місцях, а також здійснюватиме моніторинг наслідків бойових дій для продовольчої безпеки в регіоні та за його межами, що дозволить вживати більш обґрунтованих та адресних заходів.
Еще нет отзывов. Будьте первым!