За словами Віталія Коваля, головний пріоритет - зняття обмежень на експорт української продукції. Погодилися з колегами щодо розробки конкретної дорожньої карти - з чіткими кроками для якнайшвидшого підписання протоколів визнання між відповідними установами обох країн.
Окремо сторони обговорили співпрацю у виробництві мінеральних добрив.
"Південна Африка - стратегічний партнер України. Йдеться не лише про збільшення обсягів торгівлі, а й про вихід на ринки Субсахарської Африки, де ПАР має потужні позиції. Візит Президента Володимира Зеленського до ПАР задав чіткий політичний сигнал: Україна налаштована на посилення економічної присутності в регіоні. Ми реалізуємо цей курс у конкретних домовленостях", - наголосив Міністр.
Віталій Коваль зауважив, що уже зараз є взаємна зацікавленість у продуктах: на першому етапі йдеться про доступ української агропродукції до ринку ПАР, зокрема, мяса птиці та продуктів переробки. Україні цікава співпраця і досвід ПАР у сфері вирощування великої рогатої худоби. Адже Південна Африка є одним з лідерів саме в мясному напрямку тваринництва по ВРХ. Український ринок зацікавлений в імпорті якісних фруктів і горіхів з ПАР, зокрема авокадо, манго та макадамії - у виробництві останньої ПАР є світовим лідером.
"І Україна, і Південна Африка знають, що таке голод та виклики продовольчої безпеки. Тому наш діалог будується на взаємній відповідальності, довірі та прагненні до практичного результату", - підкреслив Віталій Коваль, йдеться в повідомленні Мінагро.
Еще нет отзывов. Будьте первым!