Новости

Ключовим фактором для боротьби з АЧС є контроль популяції диких тварин - Коваль

Ключовим фактором для боротьби з АЧС є контроль популяції диких тварин - Коваль
Контроль за чисельністю диких тварин, зокрема кабанів, є критично важливим інструментом захисту тваринництва, експортного потенціалу та продовольчої безпеки України, йдеться вповідомленні Мінагро.

З моменту повномасштабної війни після трирічної відсутності системного регулювання популяції диких тварин епізоотична ситуація суттєво погіршилась. За даними Держпродспоживслужби, в 2024 році в Україні зафіксовано 85 випадків африканської чуми свиней (АЧС), з яких 70 - серед домашніх свиней.

"Сьогодні Україна знову стикається з хвилею епізоотичних загроз, зокрема африканської чуми свиней, яка поширюється через дику фауну - насамперед диких кабанів. В умовах війни, скорочених ресурсів і обмеженого контролю за дикими тваринами, відновлення системного регулювання їх чисельності стало критично важливим", - підкреслив міністр Віталій Коваль.

Міністр наголосив, що регіони, де в сезоні 2023-2024 рр. вже було дозволено контрольоване полювання (Миколаївська та Черкаська області), демонструють позитивні результати у стабілізації ситуації.

Як повідомляє Віталій Коваль, в листопаді 2024 року Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Кабінеті Міністрів України доручила обласним військовим адміністраціям погодити заходи з відновлення регулювання чисельності диких кабанів і хижаків у регіонах, де це дозволяє безпекова ситуація.

"Проблема - в неоднорідності реалізації. В одних регіонах обласні військові адміністрації вже ухвалили необхідні рішення, погодили алгоритми з військовим командуванням і видали відповідні дозволи. В інших - процес невиправдано затягується або й не починається. АЧС не визнає адміністративних меж. Міграція диких тварин не зупиняється на кордонах областей. Тому часткове виконання рішення не працює", - наголосив Міністр.

Також Віталій Коваль нагадав, що в Україні запроваджена державна програми винагороди за повідомлення про знайдених загиблих диких кабанів. Відповідний Порядок, затверджений Урядом, набуде чинності 1 вересня 2025 року. Громадянин, який повідомить Держпродспоживслужбу про загиблу тварину, матиме право на фіксовану винагороду у розмірі 0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

"Ефективна боротьба з АЧС потребує системного контролю популяції диких тварин, який має здійснюватися з неухильним дотриманням ветеринарно-санітарних норм. Успіх цієї роботи можливий лише за умови послідовних та скоординованих дій в усіх регіонах, де це дозволяє безпекова ситуація", - підсумував Віталій Коваль.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация