"Кожна тонна біоетанолу - це 3 тонни кукурудзи, які зняті з експорту і перетворені в додану вартість в середині країни. Нам важливо будувати біоетанольні заводи і розвивати глибинну переробку в Україні, збільшуючи вартість експорту. Тому закликаю присутніх думати над використанням палива в середині країни. Наприклад, Бразилія використовує біоетанол, як паливо, не лише для сільськогосподарської техніки, а й для автомобілів", - наголосив міністр.
Коваль також зауважив, що загалом розвиток біоенергетики - один з пріоритетів Мінагрополітики. Адже це не лише енергетична незалежність, а й можливість додаткового заробітку для фермерів.
З 1 травня 2025 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов‘язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту" в усіх обсягах автомобільних бензинів, що реалізуються в місцях оптової та роздрібної торгівлі пальним, встановлюється обов‘язкова частка вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) - не менше 5% об‘ємних.
Еще нет отзывов. Будьте первым!