"Ще пів року тому 1000 розмінованих гектарів здавалися амбітною метою. Сьогодні - це реальність. Зокрема, 434 гектари Інституту картоплярства НАН України, де ще "вчора" лежали залишки війни, тепер готові давати новий урожай. Так само, як сотні гектарів у Київській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях. Це не просто цифри - це врожай, продовольча безпека, робочі місця та впевненість аграріїв у завтрашньому дні", - сказав міністр агрополітики Віталій Коваль.
За його словами, сьогодні держава покриває 100% вартості розмінування для аграріїв, які розпочали процес після 15 квітня 2024 року, та 80% для тих, хто очистив поля раніше. І ця робота продовжується - наразі діють угоди ще на 9,4 тис. гектарів. Щоб скористатися програмою, потрібно подати заявку через Державний аграрний реєстр. Верифікацію проводить Центр гуманітарного розмінування.
Як повідомляла "Агро Перспектива", розмінування є першим кроком, але потрібно також відновлювати родючість ґрунтів, проводити лабораторні дослідження на вміст важких металів та інших забруднень. У 2025 році заплановано очистити понад 80 тисяч гектарів сільськогосподарських земель, повідомив у розмові з "Агро Перспектива" міністр аграрної політики Віталій Коваль.
На 2025 рік в держбюджеті виділено 1 млрд грн для потреб гуманітарного розмінування.
Кошти будуть направлені безпосередньо фермерам для розмінування сільгоспугідь.
Наразі в Україні налічується 2 млн га потенційно замінованих земель, проте вже обстежено і розміновано близько 500 тис. га.
Почитати: Віталій Коваль. Особливості українського АПК
Еще нет отзывов. Будьте первым!