У лютому середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало 112,6 пункту, що на 0,8 пункту (0,7 відсотка) вище за січневий показник, але, як і раніше, на 1,2 пункту (1,1 відсотка) нижче рівня лютого 2024 року. Порівняно з минулим місяцем зросли експортні ціни на пшеницю; це зумовлено скороченням пропозиції на внутрішньому ринку Російської Федерації, що призвело до обмеження обсягів експорту та переходу до інших постачальників; це стало додатковим чинником зростання світових цін. Ще одним фактором зростання цін стало занепокоєння у звязку з несприятливими умовами для розвитку культур у деяких районах Європи, Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки. У лютому зберігалася тенденція до зростання світових цін на кукурудзу - насамперед через сезонну обмеженість пропозиції в Бразилії, погіршення стану культур в Аргентині та активний експортний попит на кукурудзу зі Сполучених Штатів. Щодо інших фуражних зернових, то також зросли світові ціни на ячмінь та сорго. Індекс цін ФАО на всі види рису в лютому, навпаки, знизився на 6,8 відсотка в умовах великих обсягів експортної пропозиції та млявого імпортного попиту.
У лютому середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО склало 156,0 пункту, що на 3,0 пункту (2,0 відсотка) вище за показник попереднього місяця і на цілих 35,1 пункту (29,1 відсотка) вище за показник відповідного періоду минулого року. Це збільшення індексу було обумовлено зростанням котирувань пальмової, рапсової, соєвої та соняшникової олії. Після короткого періоду зниження у січні світові ціни на пальмову олію дещо зросли, але зберегли конкурентну перевагу щодо інших видів олій. Основними чинниками цього зростання стало сезонне зниження виробництва у країнах-виробниках Південно-Східної Азії та очікування зростання попиту з боку виробників біодизельного палива в Індонезії. Водночас, за умов активного попиту на світових ринках (особливо з боку харчової промисловості) зросли ціни на соєву олію. Що стосується соняшникової та ріпакової олії, то збереженню високих цін сприяли побоювання щодо можливого скорочення поставок у найближчі місяці.
У лютому середнє значення Індексу цін на мясо ФАО склало 118,0 пункту, що незначно (на 0,1 пункту або 0,1 відсотка) нижче за січневий показник, але на 5,4 пункту (4,8 відсотка) вище за рівень минулого року. Незважаючи на спалахи пташиного грипу, що продовжуються, в інших великих країнах-виробниках світові ціни на мясо птиці впали - головним чином через великі обсяги поставок на світовий ринок у звязку зі значною експортною пропозицією з боку Бразилії. Також знизилися ціни на свинину за умов падіння котирувань у Європейському союзі. Спостерігаються ознаки стабілізації цін, проте вони, як і раніше, нижчі за рівень початку січня (до спалаху ящуру) через надмірні запаси, що утворилися у звязку з торговими обмеженнями щодо свинини з Німеччини. Ціни на яловичину, навпаки, зросли у звязку із стійко високим попитом на світових ринках. Обсяги експорту з Нової Зеландії впали через скорочення виробництва, однак збільшення обсягів вибою в Австралії дозволило збільшити постачання і обмежити зростання цін. Водночас зросли котирування яловичини, що було зумовлено зростанням цін на продукцію з Австралії за умов стабільно високого попиту на світових ринках, особливо з боку Сполучених Штатів Америки. Однак це зростання було частково нівелювання зниженням цін на яловичину з Бразилії у звязку з достатньою пропозицією поголівя в цій країні.
У лютому Індекс цін на молочну продукцію ФАО склав 148,7 пункту, що на 5,7 пункту (4,0 відсотка) вище за січневий показник та на 28,0 пункту (23,2 відсотка) вище за відповідний показник минулого року. Це зростання зумовлювалося зростанням цін на всі основні види молочної продукції. Третій місяць поспіль зростають світові ціни на сир: порівняно з показником січня, вони зросли на 4,7 відсотка. Це зростання зумовлювалося активним імпортним попитом в умовах, коли відновлення обсягів виробництва в Європі збіглося з сезонним зниженням виробництва в країнах Океанії. Котирування сухого незбираного молока також зросли, збільшившись на 4,4% порівняно з січнем, завдяки стійкому високому попиту, незважаючи на уповільнення виробництва в Океанії. Відбулося відновлення світових цін на вершкове масло: порівняно з минулим місяцем, вони зросли на 5,2 пункту (2,6 відсотка); це зумовлено сезонним зниженням виробництва молока в країнах Океанії за високого попиту на внутрішніх та світових ринках. Порівняно з попереднім місяцем дещо зросли ціни на знежирене сухе молоко (на 1,8 відсотка), оскільки сезонне зростання виробництва в Європі було нівелювання зменшенням виробництва у країнах Океанії.
Після трьох місяців зниження середнє значення Індексу цін на цукор ФАО у лютому склало 118,5 пункту, що на 7,3 пункту (6,6 відсотка) вище за рівень січня. Однак воно, як і раніше, було на 22,2 пункту (15,8 відсотка) нижчим за відповідний показник лютого минулого року. Зростання світових цін на цукор було зумовлене побоюваннями щодо зниження пропозиції у світі у сезоні 2024-2025 років. Це зростання цін зумовлене передбачуваним скороченням виробництва в Індії та занепокоєнням щодо поєднання сезонних змін виробництва та наслідків нещодавньої посухи для наступного врожаю у Бразилії. Крім того, зростанню світових цін на цукор також сприяло несприятливе для експорту Бразилії зміцнення бразильського реалу щодо долара США.
Еще нет отзывов. Будьте первым!