"На жаль, в останні роки перспективні напрями заміщення імпорту в Україні або втратили попередні позиції, або виробляють недостатньо продукції в асортиментному наповненні та кількісному обсязі. А це призводить до періодичного доповнення закупівлями з-за кордону", - зазначив Пугачов.
На його думку, щоб наростити показники виробництва, найчастіше слід поєднати зусилля зацікавлених підприємств, їх галузевих асоціацій або об‘єднань і державну цільову підтримку. Крім того, надзвичайно важливим завданням є - переконати українського споживача у перевагах саме власної продукції. За наявності вибору між вітчизняним та імпортним товаром він зазвичай віддає перевагу зарубіжному аналогу.
"В питанні стабільного нарощування частки продукції власного виробництва на внутрішньому продовольчому ринку бажано застосовувати системний підхід - короткостроковий ефект тут навряд чи можливий. Більше того, окремі підсумки за один рік не будуть достатньою підставою для констатації зменшення чи подолання імпортозалежності. Зокрема, у кожному сегменті необхідно визначити конкретний перелік продуктів, який має потенціал збільшення виробництва, орієнтовні кількісні обсяги, їх вплив на очікуване співвідношення товару українського та зарубіжного походження на продовольчому ринку", - сказав Пугачов.
При цьому академік звернув увагу на сегмент яблук як приклад успішного заміщення імпортної продукції українською.
"Тривалий час ми мали негативне сальдо в зовнішній торгівлі яблуками, їх імпорт регулярно перевищував експорт: у 2017 році ввезено 40,3 тис. т, а продано на зовнішніх ринках лише 23 тис. т. Проте у 2018 році ситуація кардинально змінилась: експорт склав понад 42 тис. т, а імпорт - трохи більше 2 тис. т. Відтоді Україна регулярно експортує більше яблук, ніж імпортує", - зазначив Пугачов.
Як повідомляла "Агро Перспектива", в 2024 Україна імпортувала продовольства на 7,8 млрд USD та збільшила імпорт майже на 10%.
Еще нет отзывов. Будьте первым!