Найбільша концентрація food-ритейлерів у Києві та області - 1542 торгових точки. Втричі менше щільність покриття у Львівській області (538), а на третьому місці за максимальною кількістю магазинів знаходиться Дніпропетровська область (365). В п‘ятірку також входять Одеська та Кіровоградська області, йдеться у дослідженні RAU "Географія ритейлу".
Беззаперечний лідер цього сегменту - мережа АТБ, яка станом на початок 2025 року вже має 1257 магазинів. Минулого року ритейлер додав 47 нових точок, а ще в 11 об‘єктах провів реконструкцію. Товарообіг магазинів АТБ у 2024 році, за попередніми підрахунками, складає 248,3 млрд грн, що на 15%, або на 32,6 млрд грн більше, ніж у 2023 році. Гарні фінансові результати дали змогу компанії інвестувати в подальший розвиток майже 7 млрд грн, що на 25%, або на 3 млрд грн, більше, ніж у попередньому році.
В корпорації впровадили та реалізували ряд проєктів у сфері енергетичної безпеки, екології та цифрових інновацій. Так, понад 1200 магазинів АТБ обладнали генераторами (98% мережі). Також 40 магазинів вже мають сонячні електростанції й ще 180 магазинів на стадії облаштування. В сфері екології логістичні підприємства корпорації при взаємодії з постачальниками (овочі/ фрукти) перейшли на багатооборотну пулінгову тару. Сума інвестицій в цей проєкт - 185 млн грн.
Серед цифрових інновацій - запуск мобільного додатку АТБ 2.0, який до кінця 2024 року завантажили понад 1 млн разів. В ньому тепер є новий сервіс "Гаманець АТБ", що дозволяє накопичувати, зберігати та використовувати кошти у вигляді балів та розраховуватися ними у мережі. А також - підключено сервіс "Е-чек" для покупців. Окрім того, ритейлер запустив нову ВТМ "День у день".
Лідером за темпами зростання мережі в 2024 році став регіональний гравець - мережа магазинів біля дому Mashket, яка обігнала АТБ, Thrash!Траш! і Фора за кількістю нових відкритих торгових точок. Mashket на грудень 2024 року налічувала майже 70 магазинів у шести областях та 16 містах України. За рік відкрили 67 нових точок, половина з яких - франчайзингові, а ще 10 - переформатували з мережі Домашній маркет. Нагадаємо, бренд Mashket з‘явився в 2023 році в результаті ребрендингу мережі Домашній маркет й тоді відкрили дев‘ять магазинів. А на 2025 рік у планах - понад 100 нових точок.
Mashket - одна з чотирьох продуктових мереж компанії Альянс Рітейл Груп. У її портфелі - понад 170 торгових точок на початок січня 2025-го: 71 магазин біля дому Домашній маркет, 11 супермаркетів Osnova площею від 500 кв. м, 24 магазини "Pro - просто продукти". Виторг Альянс Рітейл Груп за дев‘ять місяців 2024-го зріс майже вдвічі рік до року - з 480 млн грн до 897 млн грн.
Мережа працює в середній ціновій категорії. Площа магазинів - від 50 до 350 кв. м із додатковими зонами для приготування хот-догів, піци, кави. Відкриття одного маркета коштує від $20 000. Проте у 2024 році були не тільки відкриття понад 20 магазинів, з них близько 10 нових Mashket було закрито. Бо якщо за 2-3 місяці магазин не показує операційний прибуток - його закривають. На початок січня 2025 року працювало 62 маркети Mashket. У цьому році компанія планує переформатувати 50 торгових точок, а проєкт Домашній маркет поступово закриватимуть.
Серед продуктових магазинів в Україні за франшизою розвиваються також мережі box експрес маркет, Родинна ковбаска, Еко Лавка, Власна ферма, Наш Край, SPAR.
Ще один активний регіональний гравець - мережа магазинів Файно Маркет. Згідно зі звітом компанії, у 2024 році ритейлер відкрив 27 нових магазинів, один з яких повністю реконструювали. В результаті мережа розширила свою присутність до п‘яти областей, зокрема тепер Файно маркет працюють у Кіровоградській, Черкаській, Одеській областях та зокрема в нових регіонах - Миколаївській та Дніпропетровській областях. В грудні 2024 року налічувалося 198 торгових точок Файно Маркет в 69 населених пунктах. Загальна площа магазинів мережі складає більше 45 000 кв. м. В 2025 році планується відкрити не менше 30 нових магазинів та вийти в іще один регіон.
Минулий рік в компанії почали з повного перезапуску мобільного застосунку та програми лояльності "Бонусна". Крім оновлення функціоналу самого застосунку, інтегрували нову CRM систему. В 2024-му кількості чеків збільшилася на 25%. Особливо цінним для ритейлера є зростання кількості активних користувачів програмами лояльності, які забезпечують майже 50% товарообігу. Наприкінці року запустили нову ВТМ "Marko" в категоріях вино та бренді. Ця продукція випускається на потужностях виробників з Франції та Грузії.
Також повністю автоматизували усі складські процеси (є РЦ площею 15 000 кв. м ), що дозволило скоротити на 40% час обробки товару та поповнення полиці. А використання паперу - на 65%.
Еще нет отзывов. Будьте первым!