Новости

Всесвітній день фісташки. Цікаві факти, про які варто прочитати

Всесвітній день фісташки. Цікаві факти, про які варто прочитати
26 лютого проводиться Всесвітній день фісташки.

Фісташки - це один із найбільш цінованих горіхів у гастрономії завдяки своїм численним корисним властивостям. Ці маленькі плоди не тільки смачні, але й мають важливе значення для здоров’я. Вони допомагають регулювати рівень холестерину, підтримувати нормальний кров’яний тиск, контролювати вагу та забезпечувати здорове і збалансоване харчування, пише портал Ділова мова.

Щорічно 26 лютого святкують Всесвітній день фісташки - вшанування цього смачного і корисного дару природи. Фісташки виростають на чагарниках, які поширені в східній частині Середземного моря. Цей горіх є не тільки символом гастрономічних традицій, а й важливим продуктом для здоров’я, адже він містить рослинні білки, фосфор, магній та калій.

Завдяки своєму складу, фісташки допомагають знизити кров’яний тиск і зменшують частоту серцевих скорочень, особливо в стресових ситуаціях. Вони також є джерелом вітаміну В6, який бореться зі стомлюваністю та втомою. Окрім того, фісташки містять вітаміни К, Е і В1, що підтримують здоров’я шкіри, кісток та імунної системи.

Фісташки мають одну з найнижчих калорійностей серед горіхів і містять мало жиру, що робить їх ідеальним вибором для тих, хто хоче підтримувати здорову вагу. Оскільки вони також дуже ситні, їх можна вживати як перекус у дієтах для схуднення, не побоюючись набрати зайві калорії.

Цікаво про горіхи.

Лише два горіха згадуються в Біблії (зокрема, у Старому Завіті) - мигдаль та фісташка. Саме фісташки Яків доручив синам забрати до Єгипту.

Вчені знайшли свідчення, що фісташки вживалися в їжу ще у 6600 році до нашої ери. А от існує ця рослина родини анакардієвих, на думку науковців, близько 80 млн років.

Фісташки овіяні легендами. Наприклад, вважається, що вони були висаджені у висячих садах Семираміди у Вавилоні, які є одним з семи чудес світу. Інша легенда розповідає про те, як цариця Савська (правила в Аравії в X ст. до нашої ери) заборонила простолюдинам не те що їсти - навіть вирощувати фісташки. Бо це королівська їжа.

На Близькому Сході та в Китаї фісташки є символом щастя та удачі. Не дивно, що їх дарують на китайський Новий рік.

Цікаво, що фісташкове дерево - одна з небагатьох рослин, які можуть жити в симбіозі зі шкідниками і отримувати від цього користь. Саме її обирає попільниця, щоб навесні утворити щось на зразок гнізда чи інкубатора, де розвиватиметься майбутнє покоління. Органічні сполуки (тепени), які виділяють комахи, мають протигрибкові та антибактеріальні речовини. І вони захищають дерево.

Фісташки називають "горішками, що сміються" - через відкриті стулки. Більшість вважає, що вони розкриваються, коли горішки підсмажують. Насправді, вони відкриваються самі, коли дозрівають. Так розпорядилася сама природа, інакше з горішка з надзвичайно міцною шкаралупою не випаде насінина і не дасть життя новому дереву.

На сонці фісташкове дерево виділяє ефірні олій, від яких у людини паморочиться голова. По суті, в цей момент воно стає отруйним - від цих ароматів можна втратити свідомість. Саме тому плоди збирають уночі. Це впливає на вартість горішків - вони вважаються одними з найдорожчих у світі.

Ще одна причина високої ціни на фісташки - дерево починає плодоносити не раніше ніж через 7 років. Оскільки час - це гроші, продавці горішків все враховують.

Фісташки - джерело енергії: в 100 грамах - 2340 кДж енергії. Але вони дуже калорійні - 562 ккал на 100 г.

Містять велику кількість калію вітаміну B6 та калію. Тому це робить їх незамінним продуктом у раціоні.

Фісташки знижують рівень поганого холестерину і знижують ризик серцево-судинних захворювань. Завдяки антиоксиданту лютеїну захищають зір від пошкодження. Сприяють покращенню травлення, слугують для профілактики анемії та регулюють рівень цукру в крові.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация