Як виглядає та смакує тамаринд
Плоди тамаринду ростуть на вічнозеленому однойменному дереві родини Бобові, що може досягати 20 метрів у висоту і 1 метра в ширину. Вражаючий вигляд рослина має в період цвітіння - її красиві квіти подібні на розкішні орхідеї.
Плоди тамаринду дійсно мають типовий "бобовий" вигляд. Вони схожі на стручки квасолі або на великі плоди арахісу в шкаралупі: мають вигляд зігнутих стручків світло-коричневого кольору довжиною від 10 до 20 см. Зовнішня оболонка плодів тамаринду тонка і крихка, як у сухої квасолі. Під шкіркою знаходиться м‘якоть яскравого червоно-коричневого кольору з твердими кісточками всередині.
Тамаринд недарма називають індійським фініком - вигляд м‘якоті і її смак справді схожі на фінік, тільки не такий приторний. Стиглий екзотичний плід має насичений кисло-солодкий смак, що нагадує поєднання кураги та чорносливу.
Чистити тамаринд просто - достатньо трохи натиснути на шкірку пальцями, і зняти її з м‘якоті, як шкаралупу з яйця. Очистити м‘якоть потрібно і від ниткоподібних відростків. Будьте уважні, адже всередині м‘якоті знаходиться кілька темних кісточок, - невеликих, але дуже твердих.
Що приготувати з тамаринду
Найчастіше зустріти тамаринд в якості інгредієнта можна в стравах азійської кухні, де використовують не тільки стиглі, але й зелені плоди, що мають більш виражену кислинку. Індійські кулінари додають його м‘якоть в традиційний гострий суп з сочевиці та овочів. Обов‘язково присутній тамаринд в класичному рецепті популярної тайської страви пад тай - рисової локшини, обсмаженої з овочами та пряним соусом. До речі, використовують його і для приготування знаменитого вустерського соусу.
Тамаринд їдять свіжим, засушують та зацукровують. Вдало поєднується тамаринд з рисом, овочами, морепродуктами, рибою, м‘ясом. Додають цей екзотичний плід в соуси, напої, спеції, солодощі. Однак найкраще їсти його в натуральному вигляді, як сухофрукти чи горішки.
Вибрати якісний тамаринд нескладно. Потрібно оглянути шкірку - вона має бути світло-коричневого кольору, без тріщин, плям чи будь-яких інших слідів псування. Зберігати екзотичний продукт можна в холодильнику протягом тижня або в сухому прохолодному місці - кілька днів.
Чому їсти тамаринд дуже корисно
Тамаринд - дуже поживний для нашого організму продукт. Хоча дієтичним назвати його складно, - в 100 г м‘якоті міститься близько 240 ккал, - за складом вітамінів та корисних речовин він може позмагатися з багатьма відомими "вітамінними бомбами":
клітковина допомагає покращити роботу шлунково-кишкового тракту;
плід має властивість нормалізувати рівень цукру в крові, тож він не протипоказаний людям з цукровим діабетом;
магній позитивно впливає на серцево-судинну систему, зміцнює судини;
вітаміни А, Е, К та вітаміни групи В зміцнюють імунітет;
велика кількість заліза в складі тамаринду активізує еритроцити крові, допомагає боротися з анемією;
вживати плід рекомендовано при збоях статевих гормонів, адже він покращує гормональний фон та має хороший вплив на статеву систему;
тамаринд має антиоксидантні властивості, що сприяє виведенню холестерину з організму, а також допомагає продовжити молодість;
дієво вживати тамаринд при зайвій вазі, адже він зменшує відчуття голоду, але з обережністю, адже це досить калорійний продукт;
солодкий плід сприяє утворенню серотоніну, який незамінний для хорошого настрою.
У цьому смачному плоді є кальцій, мідь, цинк, фосфор, селен, натрій, аскорбінова кислота, які роблять наше тіло більш здоровим.
Поширена Азії в практика - застосовувати м‘якоть тамаринду для приготування косметологічних засобів. Тамтешні красуні роблять з цим чудо-плодом маски, суміші для обгортання.
використано відкриті джерела інтернету
Еще нет отзывов. Будьте первым!