Значення індексу, який дозволяє щомісяця відслідковувати коливання міжнародних цін на низку продовольчих товарів, що поставляються на світові ринки, знизилося на 6,2 відсотка порівняно з відповідним показником за аналогічний період минулого року, але залишилося на 22,0 відсотка нижче за максимальний рівень, досягнутий у березні 2022 року.
Значення Індексу цін на цукор ФАО виявилося на 6,8 відсотка нижчим, ніж у грудні, і на 18,5 відсотка нижчим, ніж торік, що було повязано головним чином з очікуваним збільшенням світової пропозиції під впливом загалом сприятливих погодних умов у Бразилії та рішення уряду Індії відновити експорт цукру.
Після нещодавнього зростання Індекс цін на олії ФАО знизився на 5,6 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем, але все ж таки виявився на 24,9 відсотка вищим, ніж в аналогічний період минулого року. Таке падіння показника в січні було переважно зумовлене зниженням світових цін на пальмову та рапсову олії на тлі стабільних цін на соєву та соняшникову олії.
Значення Індексу цін на мясо ФАО у січні знизилося на 1,4 відсотка, оскільки зростання котирувань яловичини не дозволило повною мірою компенсувати зниження світових цін на баранину, свинину та мясо птиці.
Значення Індексу цін на зернові ФАО зросло на 0,3 відсотка порівняно з груднем, але залишилося на 6,9 відсотка нижчим, ніж у січні 2024 року. Експортні ціни на пшеницю знизилися незначно, тоді як ціни на кукурудзу зросли, частково через зниження прогнозів виробництва та запасів Сполучених Штатів Америки. Значення індексу цін ФАО на всі види рису в січні знизилося на 4,7 відсотка на тлі значного обсягу експортної пропозиції.
Індекс цін на молочну продукцію ФАО виявився на 2,4 відсотка вищим, ніж у грудні, і на 20,4 відсотка вищим порівняно з рівнем січня 2024 року. Таке зростання було зумовлене підвищенням цього місяця міжнародних котирувань сиру на 7,6 відсотка, яке компенсувало зниження цін на вершкове масло та сухе молоко.
Еще нет отзывов. Будьте первым!