У посівах озимих пшениці та ячменю в господарствах Львівської, Одеської та Черкаської областей триває розвиток септоріозу, борошнистої роси, кореневих гнилей, де ураженість рослин становить 1-4%. У Дніпропетровській та Полтавській областях на озимій пшениці відмічають слабке живлення личинок хлібної жужелиці. У подальшому живлення личинок хлібної жужелиці залежатиме від температурного режиму. На рослинах озимого ріпаку обліковують пероноспороз, фомоз, білу гниль з ураженням 0,2-8%. У господарствах Полтавської області виявлено живлення білокрилки на заселених 4% рослин.
Повсюди продовжується обстеження зерносховищ та складських приміщень на наявність комірних шкідників. Так, в 1 кг окремих партій насіннєвого та фуражного зерна в Рівненській, Хмельницькій областях виявлено 1-3 екз. комірних довгоносиків, зернової молі, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.
Контроль за станом зерна та зернопродуктів, що зберігаються варто проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючих рекомендацій. За пониження температури повітря до -5-10ºС можна провести охолодження зерна пасивним (відчинення дверей, вікон) або активним (вентилювання, пересипання зерна транспортерами) способами, що негативно вплине на розвиток комірних шкідників.
За даними фітопатологічної експертизи зерна бактеріозом, ринхоспоріозом, гельмінтоспоріозом, фузаріозом, плісенню, іншими збудниками хвороб уражено 1,2-4% (Полтавська, Рівненська, Тернопільська обл.) насіння ярих пшениці, ячменю, сої та вівса. Це свідчить про потребу обов‘язкового оздоровлення насіннєвого матеріалу ярих зернових та зернобобових культур через протруювання препаратами відповідного спектру фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.
У господарствах постійно здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.
За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 30.01.2025 захист сільськогосподарських культур проти мишоподібних гризунів становить - 517,5 тис. га з них:
озимі зернові культури - 313,7 тис. га;
озимий ріпак - 175,5 тис. га;
багаторічні трави - 18,8 тис. га;
інші - 9,5 тис. га.
Хімічним методом проти мишоподібних гризунів оброблено - 391,0 тис.га, біологічним методом - 126,5 тис. га, йдеться в повідомленні Держспоживслужби.
Еще нет отзывов. Будьте первым!