Новости

Українські страви. Різноманітні. Окремі забуваємо

Українські страви. Різноманітні. Окремі забуваємо
Українська кухня славиться своєю надзвичайною різноманітністю, пропонуючи багато видів страв. Деякі з них стали справжніми символами національної кулінарії.

Тетеря
Ця страва схожа на куліш і готується з пшона. Кашу заправляють рідким гречаним або житнім тістом. На свята тетерю готували на м‘ясній або рибній юшці, а в звичайні дні, або під час посту, тетерю заправляли хріном з квасом. Готову страву приправляли товченим салом або засмажкою з цибулі на олії.

Крупник
Суп з крупами зазвичай готували на на м‘ясному бульйоні або воді - залежно від сезону й достатку господаря. У бульйон засипали гречану, перлову, пшеничну, кукурудзяну крупу так, щоб готова страва мала консистенцію дуже рідкого пюре. В якості запрвки використовували смажену на олії чи салі цибулю, моркву, петрушку, пастернак і молодий кріп.

Соломаха
Основним інгредієнтом соломахи є гречана мука, іноді може використовуватись пшенична або житня, з якої готується рідке тісто. Тісто заливають у підсолений окріп та варять, постійно розмішуючи. Коли соломаха стає готовою, до неї додають масло, надаючи страві більш насичений смак.

Душенина
Страва зазвичай складалася з м‘яса, переважно свинини, овочів, а також різних прянощів, всі ці компоненти потім обкладалися борошном. Господиня спочатку нарізала м‘ясо на середньо великі шматки, обвалювала їх в борошні, а потім клала у горщик, заливала окропом або м‘ясною юшкою, іноді використовуючи сироватку або сметану. Додавали цибулю, моркву, різні спеції та сіль. Душенина тушкувалась до повної готовності. Її подавали з вареною картоплею або кашею.

Шпундра
Шпундра включає у себе свинячу грудинку, яку підсмажують з цибулею на сковороді, а потім варять у буряковому квасі разом з нарізаними буряками і заправляють борошном. Ця страва була гідною прикрасою столу "Енеєвих бояр", що згадується у легендарній поемі Котляревського.

Книш
Книш - це український хліб, зазвичай з житнього або пшеничного борошна. Він має характерну форму з надрізами по краях, де може бути смажена цибуля. Цей хліб був популярним подарунком для колядників і використовувався під час різдвяних свят. Сьогодні книші готують рідко, переважно на Поліссі.

Шулики
Ці смаколики також відомі як ломанці. Вони є традиційною стравою української кухні, особливо популярною під час Медового спаса. Шулики - це орізані на невеликі шматочки пшеничні коржі, залиті розведеним медом та приправлені тертим маком

Кваша
Ця страва, приготована з гречаного або житнього борошна, солоду та подібна до густого киселю. Спочатку муку запарювали окропом, розводили до густини рідкого тіста і залишали на ніч у теплому місці для скисання. Уранці таке кисло-солодке молоде тісто варили у горщику, уважно стежачи, щоб розмазня не втікла. Улітку квашу заправляли садовими ягодами, а взимку - свіжою калиною, сушеними, вареними й товченими грушами.

використано відкриті джерела інтернету

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация