Людство навчилося додавати сою ледь не всюди, бо смакові якості дозволяють сої бути "непомітним" складником багатьох продуктів.
Цікаві факти
Точний час, коли сою вперше культивували, невідомий, але вчені стверджують, що сталося це не менше пяти-семи тисяч років тому.
Соя надзвичайно поживна, а вміст білка в ній може доходити до пятдесяти відсотків.
В Європі соя стала культивуватися лише з кінця 19-го століття.
Щорічно у світі вирощується понад триста мільйонів тонн сої. Дві третини від цієї кількості припадають на Бразилію і США.
Перше у світі місце за споживанням сої посідає Китай.
Соя є важливим компонентом у виробництві збалансованих кормів для домашніх тварин і сільськогосподарської худоби.
З сої можливо приготувати сурогати маси інших продуктів, починаючи молоком і кавою і закінчуючи мясом.
Соя використовується не лише в харчовій промисловості, а й у виробництві біопалива. Соєва олія служить сировиною для створення екологічного дизельного пального, яке скорочує викиди вуглекислого газу.
Геном сої був повністю розшифрований у 2010 році. Обсяг даних склав 1115 мегабайт.
Соя частіше за всі інші рослини піддається генетичним модифікаціям, покликаним поліпшити її властивості.
Соя любить вологу та тепло - добре зволожений і теплий ґрунт необхідний для всіх циклів розвитку культури. В кліматичний пояс сої входять ті території, де випадає від 400 до 760 мм опадів на рік, а також вегетаційний період триває від 100 до 140 днів.
В Україні карта вирощування сої фактично займає всі регіони.
Найбільше цю культуру вирощують на заході Україні, де вологий клімат підходить для сої. Однак площі посівів сої змінюються щороку з огляду на рентабельність та сорти для вирощування.
Господарства часто використовують сою, як ефективний та екологічний спосіб підвищення родючості ґрунту. Адже в сівозміні ця культура є чудовим попередником для більшості нових посівів. Завдяки бульбочковим бактеріям соя накопичує в землі до 200 кг/га азоту. Таким чином після сої підвищується врожайність наступної культури.
використано відкриті джерела інтернету
Еще нет отзывов. Будьте первым!