Свята та дні пам‘яті 25 січня
День Бетика Круса на Арубі (Жілберту Франсуа "Бетика" Крус, народився 25 січня 1938 року помер 26 листопада 1986 року, був політичним активістом Аруби, який виступав за її незалежність)
День Роберта Бернса в Шотландії і Великобританії
День Святого Павла
День Святой Двінвен в Уельсі, Великобританія (Dydd Santes Dwynwen місцева покровителька закоханих)
День біолога та біології Мексики
День виключно для себе
День кіберфахівців СБУ України
День навпаки (особливо популярний серед дітей, що насолоджуються тим абсурдом, коли ви говорите задом наперед)
День національної поліції в Єгипті
День обміну насінням (дата на 2025 рік. Проводять в останню суботу січня)
День подяки наставнику
День революції 2011 у Єгипті
Національний день ірландської кави в США
Національний день виборця в Індії
Національний день фоторепортера в Аргентині
Національний день харчування в Індонезії (історія, традиції та значення)
Національний жіночий день Гондурасу
Пташине весілля (магія природи і стародавня традиція)
Фієста де ла Вакілья в Кольменар-Вєхо (дата на 2025 рік. Проводять в останню суботу січня)
Схід та сонячний захід у столицях: Нью-Делі, Індія IN; Джакарта, Індонезія ID; Мадрид, Іспанія ES; Лондон, Великобританія GB; Берлін, Німеччина DE; Варшава, Польща PL; Вашингтон, США US; Київ, Україна UA
Знаменні події
У 1992 році Україна встановила дипломатичні відносини з Арабською Республікою Єгипет.
У 1981 році вдова Мао Цзедуна і колишній премєр-міністр Китаю Чан Чжунчжао засуджені до смертної кари.
У 1964 році в США був запущений супутник "Ехо-2", який встановив супутниковий звязок між США і СРСР.
У 1949 році в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, відбулася перша церемонія вручення телевізійних нагород "Еммі".
У 1945 році Гранд Рапідс у Мічигані став першим містом, який почав фторування питної води для профілактики карієсу.
У 1924 році у французькому альпійському містечку Шамоні стартували перші зимові Олімпійські ігри, в яких брали участь спортсмени з 18 країн.
У 1923 році припиняє існування держава Флашенхальс (Темно-зелене горло), яка була створено 10 січня 1919 го в окупованих французькою армією німецьких землях.
У 1919 році в Нью-Йорку відкритий найбільший готель у світі - "Пенсільванія" (на 2200 номерів).
У 1917 році на міні в Ірландському морі підірвався британської крейсер "Лаурентік", на борту якого було 3211 злитків золота. Загинуло 350 чоловік.
У 1916 році імператорською владою заборонена діяльність Катеринославської "Просвіти", її керівників заарештували і вислали в Іркутську губернію.
У 1878 році російська торпеда на Батумському рейді потопила османський сторожовий корабель "Інтібах". Це був перший в світі випадок потоплення судна торпедою.
У 1858 році марш Мендельсона пролунав на весіллі англійської принцеси Вікторії з принцем Прусії Фрідріхом, після чого став популярним як весільний марш.
У 1831 році сейм Королівства Польського проголосив відсторонення від влади в Польщі російського імператора Миколи I. Польща на короткий час повернула собі фактичну незалежність.
У 1573 році битва при Мікатагахара: Такеда Сінг розгромив сили Токуґави Іеясу
У 1491 році відбулася битва під Заславям з татарами.
Народилися
У 1982 році Noemi, італійська співачка.
У 1928 році Едуард Шеварнадзе, радянський і грузинський політик, президент Грузії.
У 1883 році Дмитро Павлович Григорович, український радянський авіаконструктор, творець першого гідроплана.
У 1852 році Василь Якович Данилевський, український фізіолог, лікар-ендокринолог, засновник і директор органотерапії інституту, один з перших електрофізіологів в Україні. Брат біохіміка Олександра Данилевського.
У 1783 році Вільям Колгейт, американський бізнесмен.
Померли
У 1994 році Стівен Кліні, американський логік і математик, праці якого заклали основи теоретичної інформатики.
У 1852 році Тадей Беллінсгаузен, російський мореплавець, адмірал.
День студентів (Тетянин день)
У студентів завжди є за що любити своє студентське життя. Не дивлячись на той факт, що безсумнівно приведе нас до довгих і глибоких міркувань з цього приводу, зауважимо, що в цьому немає ніякої потреби. І якщо б у студентів навіть не було жодного "законного" свята, то це б їх не засмутило. Швидше навпаки, додало б їм куди набагато більшого ентузіазму в пошуках "зайвого" приводу для радості, адже молодість володіє ще далеко не повністю вивченим потенціалом, і наділяє своїх володарів самими непередбачуваними і неординарними ідеями та рішеннями.
У своєму арсеналі студентська частина нашого прогресивного суспільства має принаймні два цілком законних і безумовно офіційних привода для свята: Міжнародний день студента, який відзначається 17-го листопада і Тетянин день - 25-го січня, який можна сказати наш домашній або національний День студентів . Походження останнього докорінно відрізняються від всесвітнього свята, воно більш традиційне для наших студентів і бере свій початок із середини вісімнадцятого сторіччя.
За даними проекту DilovaMova.com, День студентів раніше був приурочений дню установи Московського університету, яке за старим стилем юліанського календаря відбулося 12-го січня 1755-го року і було ініційовано російською імператрицею Єлизаветою Петрівною по проханню російського державного діяча і мецената Івана Івановича Шувалова. Підписання найвищого Указу відбулося якраз у день іменин його матінки, паралельно цей день був і днем ранньохристиянської святої великомучениці Татіани Римської, що жила в III-му столітті нашої ери. Це давньо грецьке ім‘я, яке нам більш відомо, як "Тетяна" в перекладі означає "упорядниця". Трохи пізніше в одній з прибудов старої будівлі університету створили домову церкву на її честь, а сама свята була оголошена своєрідною покровителькою всеросійського студентства.
Є думка, що у студентів кожен день - свято. Це думка вітає у тих шарах нашого суспільства, у яких їх студентське життя давно позаду і викликано іноді зайвим навантаженням тієї суворої дійсності, яка оточує їх нескінченними поточними турботами, від яких студентське життя вже здається легкою і безтурботною справою. Але будь-який студент може сказати, що це не так. Адже рішення, діяльність та важливість кожного моменту нашого життя визначає не тільки наше сьогодення, але і наше майбутнє, а студенти знаходяться в більш критичних умовах, які вимагають більшої координації і зусиль, найвлучніших пошуків і кмітливості.
Еще нет отзывов. Будьте первым!