Новости

Закупівельні ціни на зерно на внутрішньому ринку ростуть

Закупівельні ціни на зерно на внутрішньому ринку ростуть
Закупівельні ціни у гривні (UAH) на зерно у звітний період - 16-23 січня 2025 - знову зросли за всіма позиціями, йдеться у публікації "АГРО+Зерно".

Зростання відбувалося на тлі зміцнення експортного ринку, стабільного експортного попиту та послаблення національної валюти. Зростання було підтримане зміцненням зернових котирувань на глобальних біржах.

Погодні умови у Чорноморському регіоні були у центрі уваги ринку. Відсутність опадів в основних регіонах виробництва пшениці як в Україні, так і в Росії восени та частково взимку утримувала рівень вологості ґрунту на низькому рівні, що викликало побоювання щодо меншого потенціалу виробництва у наступному сезоні 2025/26рр. Виробництво пшениці в Україні у 2025 році, за прогнозами аналітиків, становитиме 20,3 (19,3-21,3) млн тонн порівняно з 22,4 млн тонн у 2024 році. Виробництво пшениці в Росії в 2025/26 році, за прогнозами, складе 80,3 (78,7-84,3) млн тонн порівняно з приблизно 83,0 млн тонн, зібраними в 2024 році, в той час як деякі місцеві аналітичні агентства очікували на виробництво пшениці на рівні близько 78,7 млн ​​тонн наступного року.

Очікуване підвищення залізничних тарифів на перевезення збіжжя в Україні з 1 лютого 2025 року відкладено. Консультації із сільськогосподарськими підприємствами продовжуються і можуть тривати близько місяця, тому нові тарифи не планується запроваджувати з 1 лютого, заявив український державний залізничний оператор.

Ціни на українську фуражну пшеницю та кукурудзу зміцнилися протягом звітного тижня через зростання попиту у поєднанні з коротким покриттям. Світові ціни на кукурудзу були нестабільними, коли перший повний день Дональда Трампа на посту президента США пройшов без виконання обіцянок запровадити мито на сільськогосподарську торгівлю. Курс долара США досяг 26-місячного максимуму на початку цього місяця, що зробило американські сільськогосподарські культури менш конкурентоспроможними на світових ринках, оскільки зовнішній попит переключився на альтернативні джерела, зокрема з України.

Експортні ціни на великі партії продовольчої пшениці у портах Констанца/Варна зросли. Зростання відбувалося на тлі глобального тренду та зміцнення ЄВРО щодо долара США.
В Україні експортні ціни на продовольчу пшеницю знову трохи зросли у портах Великої Одеси та Дунаю. Експортні котирування української продовольчої пшениці трохи зросли на тлі обмежених постачань. Побоювання щодо перспектив виробництва чорноморської пшениці наступного сезону 2025/26 додатково підтримали ціни. Ціни на фуражну пшеницю також зросли.
Ціни на пшеницю продовольчу (12,5%) на умовах FOB порт Констанца (Румунія) зросли на 3 дол. США/т до 241-244 дол. США/т (232-235 дол. США/т, DAP Констанца) з поставкою у лютому. Ціни на пшеницю 11,5% протеїну зросли на 3 дол. США/т до 235-241 дол. США/т FOB або 228-234 дол. США/т, DAP, Варна, а на фуражну пшеницю зросли на 3 дол. /т до 225-235 дол. США/т, FOB (216-226 дол. США/т, DAP Констанца/Варна).

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация