Новости

Збільшення посівних площ і якісне ведення сільського господарства - нові пріоритети Мінагро

Збільшення посівних площ і якісне ведення сільського господарства - нові пріоритети Мінагро
Збільшення посівних площ і якісне ведення сільського господарства - пріоритети Мінагро, йдеться в повідомленні відомства з посиланням на міністра Віталія Коваля.

Інші деталі відсутні.

Достеменно невідомо, яка кількість земель є наразі в обробітку в Україні через війну.

Міністр Коваль в інтерв’ю телеканалу Рада в кінці минулого року заявив, що в 2024 Україна зібрала врожай з площі 18,9 млн га.

Водночас міністр Коваль, перебуваючи в Німеччині на виставці Grune Woche на початку 2025, під час зустрічі з міністром сільського господарства Демократичної республіки Конго Грегуаром Мутшаїль Мутомбом заявив, що Україна у 2024 році зібрала врожай із 24 млн га землі - це 76 млн тонн зернових і олійних культур.

Про збільшення посівних площ міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль заявив під час переговорів з директором Швейцарського фонду з протимінної діяльності (FSD) Гансйоргом Еберле. Зустріч відбулася в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

"Це виклик, який ми маємо подолати разом з міжнародними партнерами. Україна - гарант продовольчої безпеки світу, адже ми годуємо понад 400 мільйонів людей. Збільшення посівних площ і якісне ведення сільського господарства - наш пріоритет. Це наша спільна відповідальність перед світом і його майбутнім", - сказав Коваль.

Як повідомляла "Агро Перспектива", Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) вважає важливою фінансовою темою, якою готовий і буде опікуватися в найближчі роки, розмінування агроземель України, повідомив член ради директорів ЄБРР Артем Шевальов.

"Йдеться про фінансування не тільки фермерів, а й компаній, що займаються розмінуванням. Ми відчуваємо, що готові фінансувати це, у нас є фінансові можливості", - зазначив Шевальов.

Він нагадав, що уряд України з 2024 року запустив експериментальну програму фінансування розмінування, щоб зробити цей продукт доступним для фермерів.

"ЄБРР нині працює з іншими фінансистами, співпрацює з Міністерством економіки за деякими програмами, у яких держава прагне підтримати фермерів у фінансуванні робіт із розмінування на їхніх полях", - зазначив член ради директорів банку.

Він уточнив, що фінансування може виділятися за двома напрямами: через українські банки безпосередньо аграрним компаніям і фермерам за можливої додаткової підтримки уряду, який може сприяти гарантіями або компенсацією ставок, а також компаніям із розмінування для їхнього зростання та збільшення парку машин із розмінування та саперів, оскільки поки що ринок недостатньо насичений.

Загалом Шевальов зазначив, що ЄБРР підтримує українські аграрні компанії, як безпосередньо великі сільськогосподарські корпорації, так і через українські банки-партнери дрібних фермерів.

"Якщо ви хочете нагодувати мільйони людей (у світі), вам потрібно виробляти продукцію в промислових масштабах. Україна з цим може впоратись. ЄБРР рухатиметься (далі) в цьому напрямі, але нам знадобиться підтримка. Ані ЄБРР наодинці, ані Світовий банк наодинці, ані ЄІБ наодинці не зможуть це профінансувати з однієї простої причини: Україна - найбільша країна на європейському континенті, її площа занадто велика, щоб хтось міг впоратися з цим завданням", - наголосив представник ЄБРР.

Він нагадав, що Україна останніми роками нарешті перевела свою землю в товарну форму, тож тепер земля може належати фермерам, що є великим проривом з фінансового погляду.

Водночас Шевальов зазначив, що закінчення війни абсолютно необхідне для більш швидкого руху вперед із фінансуванням агросектору, оскільки воєнні ризики все ще великі, зокрема вони ускладнюють використання землі як застави.

Нагадаємо: оператор протимінної діяльності очистив першу ділянку в межах державної програми компенсації розмінування земель сільськогосподарського призначення. Йдеться про землі загальною площею 487 га в Київській області, які належать Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України. Загалом розмінування, яке проводив оператор UDS, тривало з жовтня по кінець грудня минулого року.

"Це дуже добра новина, бо ми власне й запускали програму компенсацій для того, щоб ще більше агроземель поверталося до використання. І те, що першу ділянку здали вже у січні - це дуже добрий початок року. Загалом Центр гуманітарного розмінування підписав із операторами 47 угод на очищення понад 9,5 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Це буде значний внесок для посилення безпеки людей, що мешкають на територіях, що зазнали впливу бойових дій, а також економічної активності в цих регіонах", - сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Над розмінуванням земель працювали 78 саперів та 5 фельдшерів. До роботи також залучалися машини розмінування. Під час роботи сапери виявили залишки малих артилерійських снарядів та боєприпасів ручних протитанкових гранатометів. Їх знищили в ході очищення земель. Загалом під час очищення території фахівці оператора вилучили 623 кг залишків війни - уламки боєприпасів та інші елементи.

Вартість розмінування ділянки становила 15 мільйонів гривень - на 55% нижче за очікувану вартість, що була розрахована для проведення закупівель. В аукціоні за право розмінувати ділянку змагалося 5 операторів, які знизили вартість розмінування на 17 мільйонів гривень. У підсумку очищення одного гектару території коштувало 30 800 гривень.

Програма компенсація фермерам вартості розмінування земель сільськогосподарського призначення запрацювала у вересні цього року. Вона передбачає 100% покриття вартості розмінування земель, яке буде проводитись та 80% компенсації за землі, які вже розміновані й у фермера наявні всі документи, які це підтверджують. У 2024 році в рамках програми використано більше, ніж 500 мільйонів гривень, а в бюджеті на 2025 рік на ці потреби закладено ще 1 мільярд гривень.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация