Новости

ФАО вирішило підтримувати виробників вина Одеської та Закарпатської областей

ФАО вирішило підтримувати виробників вина Одеської та Закарпатської областей
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль та виконуючий обов‘язки Голови Офісу ФАО в Україні Мохаммед Азука підписали проектний документ "Збереження засобів до існування шляхом підтримки малих виробників вина через Продовольчу коаліцію". Проектом передбачається створення сприятливого середовища для малих виробників вина в Одеській та Закарпатській областях. Зокрема, надання їм технічної підтримки та доступу до фінансування для відновлення після наслідків війни та зниження продуктивності виноградників і збільшення виробництва, йдеться в повідомленні Мінагро.

В Україні поштовх для розвитку виноробства стався на початку 2000-х, десь після Помаранчевої революції. Було щось символічне, що під час відпустки в Грузії у 2013-му Міхеїл Саакашвілі разом з Віктором Ющенком збирали виноград і товкли його потім в гумових чоботях в дерев’яному жолобі, щоб з нього було вино, йдеться в публікації Радіо Свобода.

У мусульманському Узбекистані після авторитарного правління президента Іслама Карімова новий, ліберальніший керівник, Шавкат Мірзіяєв особисто привіз із візиту до Франції саджанці винограду для старту - чи радше відновлення древнього виноробства, притаманного тим землям з часів древніх Бухари й Самарканду. Політична відлига позначилась ще й винним аспектом.

Найбільшим експортером вина у світі в 1960-х роках був… Алжир. Так, північно-африканський Алжир, який тоді був колонією Франції. Але коли країна стала незалежною і до влади прийшли ісламісти, від алжирського виноробства не залишилось і сліду.

Розквіт іспанського виноробства став можливим після падіння диктатури генерала Франциска Франко і тепер - з майже мільйоном гектарів - Іспанія має ледь не найбільші площі, засаджені виноградом.

Чилі стало одним із флагманів вина Нового світу лише після падіння диктатури генерала Августо Піночета.

В Ірані виноробству настав кінець після Ісламської революції 1979 року, коли був встановлений жорсткий теократичний режим.

В американській пресі писали, що розквіт виноробства в Чехії став можливий лише після падіння комунізму у 1989 році, а прорадянський уряд раніше не толерував розмаїття, яке притаманне виноробству і вину.

У Грузії після Революції троянд 2003 року, коли Росія запровадила ембарго на грузинське вино, місцеві винороби змушені були поліпшити якість свого вина і відкрити для себе світові ринки на заміну російському.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация