Новости

Правильно харчуватися - почати з нового року

Правильно харчуватися - почати з нового року
Багато хто з нас кожен новий рік починає з однієї й тієї ж обіцянки - почати правильно харчуватися. Можливо, вам навіть вдасться стримати його протягом тижня, місяця чи кількох місяців, але що далі? Якщо ви можете дозволити собі здоровий раціон, то чому б не спробувати дотримуватися цієї обіцянки протягом усього року? Здоровий раціон має важливе значення підтримки здоров‘я загалом й у діяльності імунної системи. Їжа, яку ми споживаємо, безпосередньо впливає на те, як ми почуваємося і як функціонує наш організм, йдеться в публікації ФАО.

Раціони харчування широко варіюються по всьому світу залежно від доступу до продовольства, доходів, звичок та культури. Тим не менш, існують деякі спільні істини про те, як підтримувати здорове харчування незалежно від того, де ми живемо.

Ось шість принципів здорового харчування та ресурси ФАО, які допоможуть вам перетворити їх на звичку:

1. Харчуйте різноманітно. Використовуйте різні продукти як в межах однієї продовольчої групи, так і різних груп, щоб забезпечити достатнє споживання важливих поживних речовин. У виборі продуктів вам можуть допомогти національні рекомендації щодо правильного харчування на основі наявних продуктів. ФАО надає допомогу країнам-членам у розробці та впровадженні таких рекомендацій відповідно до сучасних наукових даних. Понад 100 країн світу розробили рекомендації щодо правильного харчування на основі наявних продуктів, адаптовані до показників здоров‘я населення, наявності необхідного продовольства, кулінарної культури та харчових звичок. рекомендації щодо конкретних країн.

2. Їжте більше фруктів та овочів. Фрукти та овочі містять масу вітамінів та мінералів, а також клітковину, необхідну для здорового харчування. Використовуйте мінімально оброблені заморожені або консервовані фрукти та овочі - це дозволить вам рідше вирушати на ринок або супермаркет. Однак обов‘язково зверніть увагу на інгредієнти. При консервуванні та переробці цих продуктів іноді додають цукор, сіль або консерванти. Ознайомтеся з цією історією, щоб розширити свій кругозір про фрукти та овочі, про які ви, можливо, ніколи не чули. Способи їх вживання можна знайти у кулінарних книгах ФАО.

Фрукти та овочі дають нам масу вітамінів, мінералів та клітковини, необхідних для здорового харчування, а цільнозернові продукти, горіхи та корисні жири, такі як ненасичені олії, зміцнюють імунну систему та можуть сприяти зменшенню запальних процесів. Зліва/вгорі: ©ФАО/Nastya Palagutina.

3. Використовуйте бобові, горіхи та інші корисні продукти. Бобові, цільнозернові продукти, горіхи та корисні жири, такі як оливкова, кунжутна, арахісова та інші ненасичені олії, зміцнюють імунну систему і можуть сприяти зменшенню запальних процесів. Бобові, до того ж, є екологічно чистим та загалом недорогим джерелом білка. Квасоля, горох, люпин та інші бобові повні вітамінів та мінералів, які як компоненти загалом здорового раціону можуть допомогти знизити ризик таких захворювань, як діабет та порушення коронарного кровообігу. Кулінарна книга ФАО про бобові допоможе вам дізнатися все про величезну різноманітність бобових та ознайомитися з рецептами для їх приготування.

4. Обмежте споживання харчових продуктів із високим вмістом жирів, цукру та солі. У стані сильного стресу багато людей знаходять втіху в закусках. На жаль, вони часто містять велику кількість жирів, цукру, солі та калорій та при непомірному споживанні можуть з часом вплинути на стан вашого здоров‘я. Візьміть за правило перевіряти етикетки всіх продуктів, які ви споживаєте, щодо інгредієнтів і харчової цінності. Харчове маркування існує для того, щоб допомогти вам обмежити кількість певних поживних речовин або підвищити рівень корисних інгредієнтів. Дізнайтеся більше про маркування продуктів харчування та інформацію, яка міститься в цій історії та на цій веб-сторінці.

5. Дотримуйтесь правил гігієни живлення. Гігієна у всіх формах має важливе значення, особливо у питаннях харчування. Не забувайте про наступні п‘ять порад, які допоможуть вам не захворіти:
1) ваші руки, кухонне начиння та кухонні поверхні повинні бути завжди чистими;
2) тримайте окремо сирі та приготовлені продукти;
3) ретельно дотримуйтесь необхідного режиму термічної обробки;
4) зберігайте їжу за безпечної температури;
5) використовуйте безпечну воду.

Для підтримки як соматичного, і психічного здоров‘я важлива фізична активність. Конкретні рекомендації залежать від вашого віку та способу життя, але прагнути потрібно до 30-60 хвилин щоденного фізичного навантаження.

6. Будьте фізично активними і пийте більше води. Фізичне навантаження важливе підтримки як соматичного, і психічного здоров‘я. В останні роки значно вироcла поширеність ожиріння та надмірної ваги. В даний час, коли через використання таких технологій, як комп‘ютери, телевізори та планшети, ми ведемо сидячий спосіб життя і проводимо багато часу в приміщенні, потрібно постаратися збільшити свою фізичну активність. Поставте мету щодня приділяти фізичним вправам щонайменше 30-60 хвилин, залежно від вашого віку та способу життя. Пропонований навчальний посібник для дітей містить безліч порад про те, як допомогти дітям підтримувати здоровий спосіб життя: від прикладів фізичних вправ до уроків з правил гігієни та забезпечення безпеки харчових продуктів.

Завдяки цим шести простим принципам ви зможете впровадити здорові харчові звички у ваше повсякденне життя. Колись треба починати - то чому ж не спробувати цього нового року?

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация