"Імовірно, інфляція буде трохи вищою (за прогноз), імовірно, вищою за 10%, наступного року очікуємо її сповільнення до приблизно 7% і очікуємо досягнення мети (5% - ІФ-У) у 2026 році", - сказав заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук у дискусії, організованій Центром економічної стратегії в Києві у вівторок.
За його словами, частина чинників прискорення інфляції тимчасові, зокрема повязані з меншим урожаєм і подорожчанням продуктів.
Серед інших причин зростання цін він назвав проблеми в енергетиці та підвищення зарплат.
"Але в середньостроковій перспективі набагато важливішою є націленість Нацбанку на створення монетарних умов для наближення інфляції до цілі", - зазначив Ніколайчук.
Він зазначив, що поки що єдиною організацією, яка не вірить у можливість Нацбанку знижувати інфляцію, залишається уряд, який прогнозує її наступного року на рівні 9,5%. "Це виглядає дивно", - вважає заступник голови НБУ
Він зазначив, що базовий сценарій зростання економіки - на 4% цього року і на 4,3% наступного - залишається актуальним, незважаючи на результати виборів у США.
"Ризики як у бік поліпшення прогнозу, так і його погіршення внаслідок виборів зросли", - водночас додав Ніколайчук.
Як повідомлялося, за даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в жовтні 2024 року прискорилося до 1,8% із 1,5% у вересні, 0,6% у серпні та нуля в липні.
У річному обчисленні інфляція за підсумками жовтня-2024 зросла до 9,7% з 8,6% за підсумками вересня, 7,5% за підсумками серпня і 5,4% за підсумками липня.
Інфляція в Україні 2023 року впала до 5,1% після стрибка 2022 року до 26,6% із 10,0% 2021 року.
Еще нет отзывов. Будьте первым!