Крім зазначених продуктів, зазначив він, також зросли ціни на масло вершкове - на 2,9 %, молочні суміші для дитячого харчування - на 2,5 %, сметану жирністю до 15 % - на 2,2 %, м‘які сири жирні - на 1,9 %, сало - на 1,6 %, яловичину - на 1,4 %. В межах одного відсотка також збільшилися ціни на хліб, манні та ячні крупи, птицю (тушки та філе), морожену рибу.
Водночас, зауважив Юрій Лупенко, по значній частині продуктів харчування -майже половині найменувань, що відстежуються Укрстатом - ціни у жовтні знизились.
Зокрема, майже на 14 % знизились ціни на моркву, на 11,9 % - на гречану крупу, на 8,7 % - на яблука, на 7,2 % - на картоплю, на 2,2 % - на цукор.
В межах одного відсотка зменшилися ціни на рис, макаронні вироби, борошно пшеничне, пшоно, пшеничні крупи, ковбаси варені 1 гатунку та свинину. Причому, по свинині зниження цін відбулося вперше з лютого 2023 року.
Тобто, вплив надходження продукції врожаю 2023 року на споживчі ціни продовжується.
Що стосується загального здорожчання овочів на фоні продовження падіння цін на продукцію "борщового набору", то воно відбулося, скоріше за все, за рахунок надходження овочів закритого ґрунту, пояснив науковець.
Подальшу динаміку споживчих цін із завершенням сезону збирання та переробки сільськогосподарської продукції можна оцінювати як зростаючою, однак різкого зростання по продуктах харчування поки не прогнозується, підсумував Юрій Лупенко.
###
Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки" заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Еще нет отзывов. Будьте первым!