Також господарства зібрали: помідорів - 1,4 млн тонн, капусти - 1,3 млн тонн, моркви - 810 тис. тонн, буряку - 766 тис. тонн.
Як повідомляла "Агро Перспектива", значного підвищення цін на основні продукти "борщового набору" у цьому сезоні очікувати не варто.
"Є класичні овочі "борщового набору" - картопля, морква, буряк, цибуля, капуста. Ми упевнені, що пік цін на ці продукти ми уже пройшли, й до цього повертатися не будемо", - сказав перший заступник міністра агропоітики Тарас Висоцький.
Високі ціни минулого року і до середини поточного Висоцький пояснив тим, що у 2022 році через російську окупацію було тимчасово втрачено частину Херсонщини і Запорізької області, де активно вирощують овочі. А оскільки це був кінець лютого - не встигли в інших регіонах аграрії їх посадити.
Цього року, за його словами, ситуація інша, оскільки фермери в Центральній і Західній Україні збільшили обсяги. Більше того, фермери підтверджують готовність наступного року продовжувати вирощувати по всій Україні в разі необхідності.
"Об‘єми виробництва цих овочів дають упевненість, що уже таких рекордних цін точно не буде. Є певна споживча інфляція, пов‘язана з тим, що зберігання коштує грошей. Зрозуміло, що на кілька відсотків щомісяця вони будуть дорожчати, тому що є витрати на зберігання. Але якихось рекордних ажіотажних цін не передбачається", - підсумував Висоцький.
Еще нет отзывов. Будьте первым!