У жовтні Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, склав 127,4 пункту, що на 2,0 відсотка більше, ніж у вересні, і на 5,5 відсотка більше за його показник минулого року. Проте, Індекс залишився на 20,5 відсотка нижче максимального значення, зафіксованого в березні 2022 року.
Індекс цін ФАО на рослинні олії в жовтні збільшився на 7,3 відсотка, досягнувши дворічного максимуму в результаті зростання котирувань на пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову олію, що було спричинено насамперед побоюваннями щодо обсягів виробництва.
У жовтні Індекс цін ФАО на зернові збільшився на 0,9 відсотка через зростання експортних цін на пшеницю та кукурудзу. На світові ціни на пшеницю вплинули несприятливі погодні умови в основних країнах-експортерах північної півкулі, а також повторне запровадження неофіційної мінімальної ціни в Російській Федерації та зростання напруженості в Чорноморському регіоні. Світові ціни на кукурудзу також зросли, частково внаслідок високого внутрішнього попиту та транспортних труднощів у Бразилії через низький рівень води в річках. На противагу цьому, Індекс світових цін ФАО на рис знизився на 5,6 відсотка у жовтні, що свідчить про зниження котирувань на рис індика через очікування посилення конкуренції між експортерами після зняття Індією обмежень на експорт нешліфованого рису.
Індекс цін ФАО на цукор збільшився на 2,6 відсотка на тлі збереження занепокоєння щодо перспектив виробництва цукру в Бразилії в сезоні 2024-2025 років через тривалі посушливі погодні умови. Зростання світових цін на сиру нафту також сприяло підвищенню котирувань цукру, оскільки більше цукрової тростини було спрямовано на виробництво етанолу, в той час, як ослаблення бразильського реала до долара США обмежило зростання.
Індекс цін ФАО на молочні продукти зріс на 1,9 відсотка у жовтні, що в середньому на 21,4 відсотка вище за показник аналогічного періоду минулого року. Зростання було зумовлене насамперед підвищенням світових цін на сири та вершкове масло, тоді як котирування на сухе молоко знизилися.
Всупереч загальній тенденції до зростання, Індекс цін ФАО на мясо знизився на 0,3 відсотка порівняно з вереснем, головним чином через зниження цін на свинину внаслідок збільшення обсягів забою в Західній Європі на тлі слабкого внутрішнього та міжнародного попиту. Світові ціни на мясо птиці в жовтні дещо знизилися, тоді як ціни на баранину залишилися стабільними. Натомість ціни на яловичину помірно зросли завдяки збільшенню міжнародних закупівель.
Еще нет отзывов. Будьте первым!