Повідомлення про загибель тварин надійшло до Олександрійського районного управління Держпродспоживслужби області 02 листопада. Під час епізоотичного розслідування спеціалісти ветеринарної медицини з‘ясували, що 01 листопада в особистому господарстві загинуло 1 порося, наступного дня ще 7 голів. Перед загибеллю у хворих тварин проявлялися такі клінічні ознаки як: загальне пригнічення, в‘ялість, важке дихання, погіршення апетиту, підвищена температура тіла до 42,0℃, домішки крові в калових масах.
Для встановлення діагнозу відібраний патологічний матеріал було направлено до Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами лабораторних досліджень у загиблого свинопоголів‘я підтверджено хворобу (АЧС).
Наразі в епізоотичному вогнищі встановлено карантин та проводяться заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції.
Відповідно до рішення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській РДА визначено зону захисту радіусом 3 км (села Козацьке, Зелений Гай Петрівської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області та частина міста Жовті Води Дніпропетровської області).
Також визначено зону спостереження (нагляду) радіусом 7 км, до якої ввійшли села Лани, Йосипівка, Артемівка, Володимирівка, Олександро-Мар‘ївка Петрівської територіальної громади та села Мар‘янівка, Суха Балка, Миролюбівка, Новоіванівка, Полтавобоголюбівка, Червона Поляна, місто Жовті Води Дніпропетровської області.
У зонах захисту та спостереження проводяться роботи з уточнення свинопоголів‘я.
У Кіровоградській області це 7 випадок захворювання за поточний рік. Головне управління Держпроджспоживслужби в Кіровоградській області вкотре звертає увагу власників свинопоголів‘я на необхідність дотримання біобезпеки та "закритого режиму" свиногосподарства:
перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите в приміщення, де утримуються свині;
перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезінфікуючим засобом;
не пускайте у свинарник інших сторонніх людей;
не випускайте свиней із хліва - їх не можна вигулювати;
не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів‘ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип‘ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли - обов‘язково повідомте фахівця державної лікарні ветеринарної медицини;
пам‘ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м‘ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.
Еще нет отзывов. Будьте первым!